„Cudowne lata” na Myślenickiej Ziemi

„Cudowne lata” na Myślenickiej Ziemi

Przed nami wiosna, później lato, czas podróży i wycieczek. My również, wraz z naszymi czytelnikami chcielibyśmy wyruszyć w kolejną podróż, podróż sentymentalną do Myślenic u schyłku lat 60. poprzez lata 70. i 80. XX w.

Dzięki kolekcji Bogdana Kowalcze, przeniesiemy się w czasy, które wielu z nas doskonale pamięta i nie wykluczone, że na tych zdjęciach rozpoznacie Państwo siebie lub swoich bliskich. Gdyby tak się stało, bardzo prosimy o kontakt i opowiedzenie swojej historii z tamtych czasów lub podzielenie się swoimi zdjęciami. Byłoby to fantastyczne wzbogacenie naszej wspólnej wyprawy, w nie aż tak odległą, ale ciekawą przeszłość.

Oczywiście naszą wyprawę, jak zwykle zaczynamy w Rynku. To właśnie tutaj biło i nadal bije serce naszego miasta. Do połowy lat 80. ubiegłego wieku, krzyżowały się na głównym placu miasta najważniejsze szlaki komunikacyjne, a sam Rynek pełnił funkcję dworca autobusowego. Jarmarki, panujący gwar, były codziennością myślenickiego Rynku. Śmiało można powiedzieć – przeżyjmy to jeszcze raz. Zapraszamy, autobus zaraz odjeżdża.

Marek Stoszek Marek Stoszek Autor artykułu

Socjolog i kulturoznawca. Badacz i propagator historii, kultury i tradycji naszego regionu. Dziennikarz, w latach 2019 i 2020 redaktor naczelny Gazety Myślenickiej.