Dalin uhonoruje siatkarskie legendy

Dalin uhonoruje siatkarskie legendy

Pauzowały w ostatni weekend obie seniorskie drużyny sekcji siatkarskiej KS Dalin Myślenice.

Mężczyźni na razie trzy razy zderzyli się z krakowską „ścianą” (Sparta, Wawel i Hutnik) obsunęli się w tabeli grupy mistrzowskiej i każdy następny mecz urasta do miana „Być albo nie być’”, bo liderujący Hutnik Kraków uciekł w tabeli na 5 punktów, a barażowe drugie miejsce w tym momencie zajmuje Wawel Kraków, do którego podopieczni Mateusza Hankusa mają punkt starty.

W najbliższą sobotę w hali na Zarabiu dojedzie do bezpośredniej konfrontacji obu drużyn, a stawka w kontekście całych rozgrywek będzie niebagatelna, bo do końca rundy finałowej tylko trzy kolejki. Od zwycięstwa do zwycięstwa prują natomiast prowadzone przez Aleksandra Słoninę seniorki, które przewodzą w tabeli II ligi i najbliższą sobotę zagrają na wyjeździe z Salosem Kraków, zaś tydzień później podejmą na własnym terenie LKS Czarnochowice i to spotkanie będzie również okazją do uhonorowania osób, które dla myślenickiej siatkówki zrobiły tak dużo, że nigdy dosyć podkreślania ich wkładu w rozwój tej dyscypliny.

Jak mówi Marek Bała, prezes sekcji siatkówki KS Dalin: - Sukcesywnie staramy się ponownie nadać należyty blask myślenickiej siatkówce i wrócić do czasów, kiedy każdy z myśleniczan mógł być dumny z reprezentujących miasto drużyn. Często nawiązujemy do bogatej historii sekcji siatkówki, bo powinniśmy i jesteśmy z niej dumni. Chcemy docenić tych, którzy byli jednymi z jej twórców i dzięki którym ta piękna dyscyplina sportu cały czas gości w Myślenicach. Uhonorowanie Jana Bałuka, Elżbiety Gablankowskiej, Pawła Wojtana, Elzy Wojtan czy cały czas czynnie biorących udział w funkcjonowaniu klubu Teresy Sikory oraz Jerzego Bicza jest z naszej strony formą docenienia i podziękowania za ich pracę oraz obecność w KS Dalin Myślenice. Nie byłoby nas teraz, gdyby nie oni. Mam nadzieję, że w tym symbolicznym wydarzeniu wezmą udział nie tylko obecni, ale przede wszystkim byli zawodnicy i zawodniczki, którzy spędzili wspólnie z tymi trenerami wiele lat reprezentując barwy naszego klubu.

 

Rafał Podmokły Rafał Podmokły Autor artykułu

Dziennikarz, meloman, biblioman, kolekcjoner, chodząca encyklopedia sportu. Podobnie jak dobrą książkę lub płytę, ceni sobie interesującą rozmowę (SPORT, KULTURA, WYWIAD, LUDZIE).