Dalin w formie, oby tak na wiosnę

Dalin w formie, oby tak na wiosnę

Jeśli tak ma wyglądać Dalin Myślenice w wiosennej rundzie rozgrywkowej, to kupujemy to z całym dobrodziejstwem inwentarza.

Rozpoczęte 3 tygodnie temu przygotowania do sezonu przynoszą już efekty.

Podopieczni Przemysława Senderskiego w sobotnim sparingu z byłym i stosunkowo niedawnym trzecioligowcem potrafili długimi fragmentami tak zdominować rywala, że ten miał problem, aby wyjść nie tylko ze swojej połowy, ale nawet 30 metra. Chwilami miało się wrażenie, że zespoły dzieli więcej niż jedna klasa rozgrywkowa (Jutrzenka to obecnie V liga). Pressing, po którym gracze z Giebułtowa tracili piłki blisko swojego pola karnego przynosił sytuacje bramkowe, po których myśleniczanie stwarzali groźne sytuacje podbramkowe. Nie tylko jednak po takich akcjach zdobywali bramki, bo chociażby bramka Michała Cienkosza to był pięknie wykonany rzut wolny z narożnika pola karnego. Jednym słowem, powiało optymizmem i z zaciekawieniem będziemy oczekiwać kolejnych testmeczów przed startem piłkarskiej wiosny. W kolejnych Dalin zagra z Wróblowianką (10 lutego), Cracovią CLJ u19 (17 lutego), Pcimianką Pcim (24 lutego), Orłem Piaski Wielkie (2 marca) oraz Radziszowianką Radziszów (9 marca).

Dalin Myślenice - Jutrzenka Giebułtów 5:1(2:0)
Bramki dla Dalinu zdobywali: Półtorak, Cienkosz, Ciuruś, zawodnik testowany oraz Flaga.
Dalin: Żmudzki - Chochliński, Jędrzejowski, Kowalski, Rachfał - Ślaski, Dara, Supel, Cienkosz- Półtorak, Ponomarenko. W drugiej połowie weszli: Kornaś, Przetocki, Ładyga, Szifer, Ciuruś, Wróblewski, Flaga oraz zawodnik testowany.

Rafał Podmokły Rafał Podmokły Autor artykułu

Dziennikarz, meloman, biblioman, kolekcjoner, chodząca encyklopedia sportu. Podobnie jak dobrą książkę lub płytę, ceni sobie interesującą rozmowę (SPORT, KULTURA, WYWIAD, LUDZIE).