Debiut tygrysów na medal

Sport 27 listopada 2018 Wydanie 42/2018
Debiut tygrysów na medal

W Ostródzie odbył się II międzynarodowy turniej karate kyokushin „IKO Mazury Cup 2018”, gdzie ze świetnej strony pokazały się młode tygrysy z Myślenickiej Akademii Karate „Byakko”, które przywieźli aż 6 medali

W turnieju rywalizowało blisko 350 zawodników z 36 klubów z Polski i Rosji. Myślenicką akademię reprezentowała 6 zawodników wraz z trenerami. Zawody rozgrywane były w konkurencji kata (układy formalne) oraz kumite (walki) z podziałem na płeć oraz kategorie wiekowe i wagowe.

Dla naszych młodych zawodników był to pierwszy start w karierze i trzeba przyznać, że zadebiutowali na medal. Ich skuteczność była stuprocentowa, bo 6 karateków przywiozło aż 6 medali!

Daria Bzdek zajęła 2 miejsce w kategorii kata dziewczynki 6-7 lat, podobnie Dawid Burkat w kategorii kata chłopcy 8-9 lat, który jeszcze dołożył 3 miejsce w kategorii kumite 8-9 lat +35kg. Brązowe medale zdobyli: Kacper Gorączko w kat. kumite chłopcy 8-9 lat -25kg, Aleksander Nowak w kat. kumite junior młodszy - 55kg oraz Igor Turczyniak w kat. kumite młodzik -50kg. Tuż za podium uplasował się Szymon Maciaszkiewicz w kat. młodzik +50kg, który w walce eliminacyjnej musiał uznać wyższość późniejszego mistrza.

Sensei Marcin Sturgulewski wystąpił w roli sędziego, a sempai Emilia Witkowska w roli sekundanta. Zawodnikom towarzyszyła silna drużyna kibiców - rodziców oraz rodzeństwa. - Ze swojej strony chciałbym serdecznie pogratulować wyników oraz zaangażowania wszystkim zawodnikom i życzę im długiej i owocnej kariery sportowej. Serdecznie dziękuje Urzędowi Miasta i Gminy Myślenice za współfinansowanie tego projektu i umożliwienie dzieciom i młodzieży startu w tak wspaniałym turnieju - podsumował trener Sturgulewski.