Dominika Ostafin – poetka ogrodu

Dominika Ostafin – poetka ogrodu

Trzebunia to jakieś wyjątkowe miejsce na ziemi. Rodzą się tam utalentowani muzycy (klan Byliców i Ropickich na przykład), pojawiają się ludzie pióra z jakąś iskrą Bożą.

Z taką osobą mieliśmy okazję się spotkać oraz jej twórczość bliżej poznać przy okazji 62 salonu poezji, jaki odbył się w czwartek w sali lustrzanej Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu. Wszelako powiedzieć o Dominice Ostafin, że jest poetką to o wiele za mało.

Absolwentka Akademii Rolniczej poezją para się już od dekady i członkiem literackiej grupy „Tilia”, ale swoje artystyczne zdolności ujawnia również w sferze rzeźby i malarstwa i mogliśmy je docenić słuchając interpretacji wierszy Dominiki wykonywanych przez Dorotę Ruśkowską, aktorów Teatru „Za mostem” oraz m.in. Bernadettę Płachtę-Costę, Leonię Dohojdę czy Krystynę Łętochę. „Przyniesione z wiatrem”, czyli najnowszy tomik Dominiki jeszcze nie był głównym źródłem tych interpretacji, ale można było go już nabyć w trakcie wieczorku poetyckiego. Poezja Dominiki jest jak ogród, pachnąca, kolorowa, oddziałuje na zmysły. Ogród to zresztą jeszcze jedno pole aktywności bohaterki wieczoru, bo tym zajmuje się zawodowo – projektując je i tworząc. Ten uroczy literacki meeting muzycznie przystroili Dominik Sikora i Ela Bogacz wykonując m.in. piękny cover Maanamu oraz Zbigniew Morawski.

Rafał Podmokły Rafał Podmokły Autor artykułu

Dziennikarz, meloman, biblioman, kolekcjoner, chodząca encyklopedia sportu. Podobnie jak dobrą książkę lub płytę, ceni sobie interesującą rozmowę (SPORT, KULTURA, WYWIAD, LUDZIE).