dr Łukasz Malinowski dyrektor Muzeum Niepodległości w Myślenicach

dr Łukasz Malinowski dyrektor Muzeum Niepodległości w Myślenicach

Jak muzeum funkcjonowało w okresie „zamrożenia” działalności kulturalnej w czasie drugiej fali pandemii?

- Muzeum wznowiło działalność ale w „okrojonej” formie, jak dzisiaj funkcjonuje placówka i czego mogą się spodziewać zwiedzający?

Z racji ograniczeń pandemicznych, przyjmujemy tylko indywidualnych zwiedzających. Oczywiście obowiązują maski ochronne i dezynfekcja dłoni, ale muzeum jest dostępne. Odwiedzili nas już pierwsi zwiedzający wygłodniali kulturalnych atrakcji, co nas niezmiernie cieszy. Oczywiście wstęp do muzeum jest bezpłatny. Nadal kontynuujemy również naszą działalność online, właśnie ruszamy z nowymi odcinkami naszego cyklu „Z kamerą w muzeum”.

- Jakie palny macie na przyszłość, czego mogą spodziewać się amatorzy historii po zniesieniu ograniczeń?

Ho, ho, będzie się działo, sami przebieramy nogami, nie mogąc się tego wszystkiego doczekać. Obecnie tworzone są projekty wykonawcze gablot, multimediów i powierzchni graficznych, a wszystkie te elementy będą montowane w marcu i kwietniu. O ile wszystko pójdzie zgodnie z planem, a ograniczenia związane z pandemią znikną, to na maj, no najpóźniej na początek czerwca, planujemy huczne otwarcie nowych wystaw stałych, można nawet powiedzieć, że będzie to takie drugie otwarcie w całości ukończonego Muzeum Niepodległości w Myślenicach. Jeszcze nie czas, aby mówić o wszystkich atrakcjach, jakie przygotowujemy dla zwiedzających, nie chcemy przecież psuć niespodzianki, ale zapewniam, że warto czekać na nadejście wiosny.

Witold Rozwadowski Witold Rozwadowski Autor artykułu

Prezes MARG Sp. z o.o. Redaktor naczelny. Przez wiele lat pracował w Urzędzie Miasta i Gminy w Myślenicach, Wcześniej w latach 1999-2003 pełnił funkcję redaktora naczelnego Gazety Myślenickiej. (SAMORZĄD)