Druga strona pocztówki z kolekcji Marka Stoszka
Na razie tyle w temacie restauracji, jako reklamy miejscowości. Drugim obiektem, który w okresie PRL królował na wakacyjnych pocztówkach, to oczywiście ośrodek wypoczynkowy, którego istnienie w danej miejscowości podkreślało jej turystyczny charakter. Tak było na przykład w przypadku Trzemeśni, której uroki upodobał sobie Kraków, budując tam ośrodki wczasowe. Na dzisiejszej widokówce ośrodek wypoczynkowy Związku Zawodowego Transportowców i Drogowców. Osobiście uważam, że ujęcie jest niesamowite, wygląda jak gdyby fotograf bardzo się spieszył. Przyjechał zrobił zdjęcie i w dalszą drogę. Czy widok abstrakcyjnych budynków i niebieskiej Syreny, dziś kogoś zachęcił by do wypoczynku ? Czasy jednak były zupełnie inne.
