Duże zmiany w obrębie Rynku – ulica Kościuszki zamknięta od 15 czerwca!

Miasto 16 czerwca 2020 Wydanie 22/2020
Duże zmiany w obrębie Rynku – ulica Kościuszki zamknięta od 15 czerwca!

Od poniedziałku 15 czerwca 2020 kierowcy nie wjadą już do Rynku w Myślenicach. Zakaz wjazdu jest spowodowany pracami związanymi z rewitalizacją Rynku, której kolejnym etapem będzie ulica Tadeusza Kościuszki. Obecnie to jedyna droga umożliwiający wjazd do ścisłego centrum miasta.

Wjazd na Rynek ulicą Kościuszki zostanie zamknięty w poniedziałek 15 czerwca mniej więcej od godziny 9:00. Zakaz będzie obowiązywał prawdopodobnie do końca września. Jedyną możliwością wjazdu na Rynek w awaryjnych przypadkach, a także dla dostawców, zaopatrzenia lub służb technicznych będzie ulica Kilińskiego dla samochodów do 2,5 tony – informuje Robert Kowalski, kierownik budowy z ramienia wykonawcy II etapu rewitalizacji Rynku w Myślenicach.

Po zakończeniu remontu ulicy Kościuszki budowlańcy przeniosą się na Plac Kilińskiego i ulicę Kilińskiego. W międzyczasie trwać będą prace na obrębie głównej płyty Rynku, gdzie wymieniono już większość sieci i rozpoczęto układanie bruku.

Handlarze przeniesieni na ulicę Bema

W związku z przekształceniem ulicy Kilińskiego na awaryjną drogę dojazdową do Rynku oraz późniejszym planem remontu zarówno Placu Kilińskiego jak i fragmentu prowadzącego do Rynku, stoiska handlarzy zostały przeniesione na ulicę Bema.