Dużo się dzieje!

Region 23 lutego 2021 Wydanie 8/2021
Dużo się dzieje!

Włączenie do projektu VeloRaba, zakończone inwestycje wewnętrzne, rozpoczęcie prac nad Strategią, dofinansowanie na nowe przedszkole i oświetlenie – to tylko niektóre przedsięwzięcia, którymi może poszczyć się Gmina Pcim. Ubiegły rok, choć niełatwy, był bogaty w wiele projektów, głównie z zakresu infrastruktury, ale także kulturalnych czy wizerunkowych.

- Staraliśmy się, aby ta sytuacja epidemiczna nie wpłynęła na to, co mieliśmy w planach – zarówno w ubiegłym roku, jak i teraz. Cieszę się, że to się udało. Zakres inwestycji, które zrealizowaliśmy i realizujemy nadal, jest bardzo szeroki. Remonty dróg dojazdowych i gminnych, tężnia, park, a w planach budowa nowego przedszkola, to tylko niektóre nasze działania. Stale również dbamy o to, aby do mieszkańców docierały informacje – regularnie wydajemy gminny Biuletyn, na bieżąco prowadzimy nasze media społecznościowe – komentuje wójt Piotr Hajduk.

To nie koniec form zaangażowania gminy. Jednym z kierunków jest działalność w zakresie edukacji, ekologii i zdrowia. W ubiegłym roku Pcim brał udział w Europejskim Tygodniu Zrównoważonego Transportu oraz otrzymał Grand Prix w Plebiscycie Edukacyjna Gmina Małopolski. Początek 2021 roku to kolejny sukces – Gmina Pcim, jako jedna z wielu stała się częścią projektu VeloRaba – zadania pn. „Budowa zintegrowanej sieci tras rowerowych w Województwie Małopolskim: VeloRaba (VR) na odcinku Kasinka Mała – Puszcza Niepołomicka”.

- Jestem bardzo szczęśliwy, że dzięki wsparciu radnego Roberta Bylicy oraz posła Władysława Kurowskiego możemy uczestniczyć w tak fantastycznej inicjatywie, jaką jest budowa trasy rowerowej wzdłuż rzeki Raby, przebiegająca przez nasze gminne tereny. Projekt ścieżki przed laty został rozpoczęty, teraz przyszedł czas na dokończenie. Rozwój turystyki czy innych obszarów – również tych z zakresu dbania o środowisko oraz zdrowie – jest dla nas bardzo ważny. Działamy i będziemy to robić nadal – podsumowuje włodarz Pcimia.

Alicja Dzierżęga