Dzieci dostały pieluszki

Dzieci dostały pieluszki

500 paczek jednorazowych pieluszek oraz około 700 paczek chusteczek pielęgnacyjnych dla pacjentów Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie udało się zebrać Gminnemu Klubowi Wolontariatu Myślenice.

Informację o zbiórce znalazła na Facebooku Renata Piekarz, przewodnicząca Gminnego Klubu Wolontariatu Myślenice. - Zadzwoniłam do pani rzecznik Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie i zaproponowałam, że nasz klub włączy się w tę akcję - mówi. - Jej wynik przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania. Dzwonili do mnie ludzie dobrej woli, przywozili paczki. W akcję zaangażowała się Myślenicka Grupa Poszukiwawczo - Ratownicza z Psami. Skontaktowali się ze mną także dyrektorzy szkół (podstawowych nr 1 i 2 w Myślenicach oraz zespołów placówek oświatowych w Drogini i Osieczanach) i wyrazili chęć przeprowadzenia zbiórki w swoich placówkach. Oczywiście zbiórkę przeprowadzono również w mojej szkole w Zasani, której jestem dyrektorką. Gdyby nie tak szybkie tempo akcji pewnie szkoły jeszcze liczniej przystąpiłby do tej inicjatywy - dodaje pani Renata.

„Dwójka” pomaga

W Szkole Podstawowej nr 2 w Myślenicach akcję zainicjowały nauczycielki Bożena Łętocha i Justyna Horabik - Gruszeczka. - W ciągu trzech dni zebraliśmy 130 paczek pieluch jednorazowych oraz ponad 250 paczek chusteczek pielęgnacyjnych. Zobaczyłyśmy informację o akcji w internecie i postanowiłyśmy ogłosić ją na terenie naszej szkoły - mówi pani Bożena.

Przez kilka dni Gminnemu Klubowi Wolontariatu Myślenice udało się zebrać w sumie 500 paczek jednorazowych pieluszek oraz około 700 paczek chusteczek pielęgnacyjnych.

Renata Piekarz podkreśla, że darczyńcy już pytają o kolejną akcję, chcą pomagać. - Pod koniec kwietnia ogłosimy akcję „Dzień Dziecka w szpitalu”. Będziemy zbierać prezenty dla pacjentów szpitala, a także, z racji przypadającego wcześniej Dnia Matki, prezenty dla Domu Samotnej Matki - dzieci będą mogły wręczyć je swoim mamom.

Anna Ostafin Anna Ostafin Autor artykułu

dziennikarka z pasją, ciekawa świata i ludzi, doświadczenie zdobywała w rozgłośni radiowej, portalach internetowych i wydawnictwach prasowych, absolwentka filologii polskiej (specjalność medialna).