Dzień Otwartych Drzwi: Zapraszamy do Naszego Przedszkola!

Dzień Otwartych Drzwi: Zapraszamy do Naszego Przedszkola!

Przedszkole - miejsce, gdzie maluchy przeżywają pierwsze, niezapomniane przygody edukacyjne i społeczne. To tu, w magicznej krainie kolorowych klocków i uśmiechniętych animatorów, dzieci rozpoczynają swoją drogę w świecie nauki i odkrywania. Jednakże, dla rodziców to również czas pełen emocji, pytań, które przedszkole będzie najlepszym wyborem dla ich pociech. W tej decyzji pomóc może Dzień Otwarty w przedszkolu, podczas którego zarówno dzieci jak i ich rodzice maja możliwość zapoznania się z konkretną placówką i jej pracownikami.

W tym roku, jedne z pierwszych Dni Otartych odbyło się w Przedszkolu w Jaworniku. Była to okazja dla rodziców oraz dzieci, by poznać tajniki funkcjonowania placówki oraz zapoznać się z jej ofertą edukacyjną. Atmosfera tego dnia była pełna radości. Już od wczesnych godzin porannych przybyli goście zaczęli zapełniać przedszkolne korytarze. Dzieci radośnie biegały po salach, odkrywając zakamarki przedszkolnych pomieszczeń, podczas gdy ich rodzice przysłuchiwali się prezentacji, które przygotowała dyrekcja oraz grono pedagogiczne. - Pani dyrektor bardzo ciepło nas przyjęła i odpowiedziała na wszystkie nasze pytania. Byliśmy pod wrażeniem zaangażowania całego zespołu pedagogicznego oraz bogatej oferty edukacyjnej, z której już wkrótce będą mogły korzystać nasze dzieci - mówi pani Aneta mama uczestnicząca w wydarzeniu.

Także Dzień Otwarty w Przedszkolu Samorządowym w Trzemeśni przebiegał w miłej i rodzinnej atmosferze. Rodzice mieli okazję poznać organizację pracy i funkcjonowanie placówki, jako środowiska przyjaznego dziecku, otwartego na jego potrzeby oraz wychodzącego naprzeciw oczekiwaniom rodziców. Dzieci wraz z nimi miały możliwość zwiedzenia przedszkola, uczestnictwa w zabawach muzyczno – ruchowych. Było wiele radości i śmiechu, a na zakończenie niespodzianka. – Dziękujemy za przybycie do naszego przedszkola. Mamy nadzieję, że dla każdego z naszych gości – dzieci oraz ich rodziców był to miło spędzony czas – komentuje Barbara Ładzińska, dyrektor przedszkola. Nie sposób nie zauważyć tego, jak dużo było ludzi - zarówno dorosłych, jak i dzieci. Przedszkolne sale tętniły życiem, a uśmiechy maluchów świadczyły o ich ciekawości i zadowoleniu z nowych doświadczeń. Rodzice mieli możliwość zadawania pytań, wyrażania wątpliwości oraz poznawania strategii edukacyjnych stosowanych przez placówkę. Korzyść płynąca z organizacji takiego dnia jest obustronna, żeby nie powiedzieć trzystronna. Dzieci, rodzice wiadomo. To także szansa dla przedszkoli, żeby pokazać, jak pracują i że są otwarci na współpracę z rodzicami. Może to być też okazja do omówienia spraw związanych z placówką, np. bezpieczeństwem czy planami na przyszłość.

Karolina Korneszczuk-Podoba Karolina Korneszczuk-Podoba Autor artykułu

Studiowała resocjalizację na Wyższej Szkole Filozoficzno-Pedagogicznej Ignatianum. Jej największą życiową pasja jest praca, nie wyobraża sobie bezczynności, dlatego często robi wiele rzeczy na raz i z reguły jej się to udaje