Dzień Pluszowego Misia

Dzień Pluszowego Misia

Każdego roku, 25 listopada, świat obchodzi Dzień Pluszowego Misia. To wyjątkowa okazja do świętowania, ale również do promowania wartości, jakie niesie ze sobą pluszowy miś. Misie są symbolem miłości, pociechy i przyjaźni, a ich „przytulas” potrafi zagoić rany i sprawić, że nawet najtrudniejsze chwile stają się łatwiejsze.

Wiele placówek edukacyjnych, przedszkoli i szkół organizuje specjalne wydarzenia z okazji Dnia Pluszowego Misia. Dzieci przynoszą swoje ulubione pluszaki, biorą udział w konkursach, zabawach i warsztatach, ucząc się jednocześnie o wartości współdzielenia, troski i przyjaźni. Nie inaczej było w myślenickich placówkach.

W trakcie pierwszego z serii piątkowych spotkań, do Przedszkola Samorządowego nr 4 w Myślenicach zawitał wyjątkowy gość w postaci pluszowego misia. Przedszkolaki wraz z uroczym towarzyszem wzięły udział w licznych zabawach, wypełniając sale śmiechem i radością. Po pełnym uścisków spotkaniu, nauczycielki otrzymały wyjątkowy prezent - książkę zatytułowaną „Mój Przyjaciel Niedźwiedź” autorstwa Katarzyny Minasowicz. Zakup tej lektury został ufundowany przez burmistrza Myślenic Jarosława Szlachetkę.

Dzieci z Zespołu Placówek Oświatowych w Bysinie zostały miło zaskoczone, gdyż czekała na nie wyjątkowa niespodzianka - tort w kształcie misia. W przedszkolu „Pod Jaworem” każda grupa obchodziła to wyjątkowe wydarzenie w swoich salach. Dzień rozpoczęto od powitania, podczas którego dzieci przedstawiały swoje pluszowe misie. Panie nauczycielki przybliżyły historię tego święta. Przygotowane przez nie misiowe zagadki i układanki były nieodłączną częścią atrakcji, rozwijając kreatywność i zdolności myślowe maluchów. Były również wspólne tańce i malowanie portretów ulubionych misiów, a na zakończenie, przedszkolaki odwiedził pluszowy miś z kreatywnymi animatorami, by wspólnie bawić się i śpiewać. Dzień Misia staje się zatem nie tylko okazją do zabawy, ale także do budowania pozytywnych relacji, rozwijania kreatywności i doświadczania radości płynącej z wspólnego uczestnictwa w atrakcjach dedykowanych maluchom.

Karolina Korneszczuk-Podoba Karolina Korneszczuk-Podoba Autor artykułu

Studiowała resocjalizację na Wyższej Szkole Filozoficzno-Pedagogicznej Ignatianum. Jej największą życiową pasja jest praca, nie wyobraża sobie bezczynności, dlatego często robi wiele rzeczy na raz i z reguły jej się to udaje