Dzienny Dom „Senior +” świętuje z przedszkolakami

Dzienny Dom „Senior +”  świętuje z przedszkolakami

14 listopada obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Seniora. Celem święta jest podkreślenie wyjątkowej roli osób starszych w społeczeństwie, promowanie aktywności osób w podeszłym wieku oraz dążenie do integracji młodszych grup społecznych z seniorami. Do naszych myślenickich seniorów przyjechały przedszkolaki z Przedszkola Samorządowego w Jaworniku.

Było to niezwykle spotkanie łączące pokolenia. Dzieciaki zaprezentowała bogaty program artystyczny dedykowany naszym wspaniałym seniorom oraz świętu odzyskania niepodległości. Uczestnicy spotkania mieli możliwość posłuchać wierszy niepodległościowych, zaśpiewać piosenki patriotyczne oraz zobaczyć układ taneczny do walca z „Nocy i dni”. Obecni na spotkaniu seniorzy byli pod wielkim wrażeniem występu, który przygotowały dzieci.

Przedszkolaki złożyły seniorom życzenia oraz obdarowali ich słodyczami i herbatkami zebranymi w ramach charytatywnej akcji „Jesienna herbatka dla Babci i Dziadka”.

Nie zabrakło wzruszeń oraz ciekawych rozmów przy stole podczas wspólnego biesiadowania. Takie spotkania uczą najmłodszych otwartości, tolerancji i wrażliwości na świat i inne osoby. A naszym seniorom życzymy dużo zdrowia, dobrego życia, codziennego uśmiechu na twarzy.

Karolina Korneszczuk-Podoba Karolina Korneszczuk-Podoba Autor artykułu

Studiowała resocjalizację na Wyższej Szkole Filozoficzno-Pedagogicznej Ignatianum. Jej największą życiową pasja jest praca, nie wyobraża sobie bezczynności, dlatego często robi wiele rzeczy na raz i z reguły jej się to udaje