Egzamin w Myślenickiej Akademii Karate „Byakko”

Sport 30 czerwca 2020 Wydanie 24/2020
Egzamin w Myślenickiej Akademii Karate „Byakko”

W czwartek,18 czerwca 2020 roku w Myślenickiej Akademii Karate Byakko odbył się kolejny już egzamin na stopnie szkoleniowe kyu. Udział wzięło w nim ponad 70 osób, z których najmłodszy karateka miał 4 lata, a najstarszy... widział już kilkadziesiąt wiosen.

Uczestnicy zostali podzieleni na 3 grupy wiekowe oraz według zaawansowania. Klub jest członkiem Polskiego Związku Karate, a egzamin przeprowadził jego sekretarz generalny Shihan Jacek Czerniec 6 Dan z Lublina. Na egzamin składały się 5 części : kihon - techniki podstawowe,

idogeiko - poruszanie się, kata - układy formalne, kumite czyli walki oraz części sprawnościowej.

Przedstawiciele Myślenic osiągnęli wynik 100 % zdawalności, co jest nie lada wyczynem. Było gorąco, duszno i intensywnie...., ale nawet jeśli komuś brakowało sił czy tchu, na pewno nie brakowało mu charakteru.

Egzaminy karate mają nie tylko sprawdzić wyszkolenie techniczne, ale również doskonalić inne zdolności, mi.in. radzenia sobie ze stresem i opanowania oraz szybkiego podejmowania decyzji.

Kyokushin to sztuka walki, w której rozwój duchowy jest równie istotny jak rozwój fizyczny.

- Uważamy, że był to jeden z najlepszych egzaminowa w wykonaniu naszych podopiecznych od początku istnienia akademii. Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów – podsumował Marcin Sturgulewski.

Red