Ekstraliga znów w Myślenicach!

Ekstraliga znów w Myślenicach!

Znakomicie spisały się zawodniczki Respektu Myślenice triumfując w Final Four I ligi i awansując do futsalowej ekstraklasy kobiet. Myśleniczanki wygrały wszystkie mecze w sezonie!

Warto dodać, że były beniaminkiem rozgrywek, przed rokiem triumfowały w małopolskiej II lidze, teraz zrobiły kolejny krok i po 20 latach od awansu siatkarek Dalinu do elity w Myślenicach znów jest drużyna grająca w krajowej elicie.

- Nie będę ukrywał, że ten sukces nam się należał, byliśmy zdecydowanie najlepszą drużyna w tych rozgrywkach - mówi trener Respektu Przemysław Senderski. - Dziewczęta pracowały na ten sukces, chciały udowodnić sobie i kibicom, że stać je na wiele. Zima była dla nich czasem trudnej pracy, bo przecież jednocześnie z futsalowymi rozgrywkami przygotowywaliśmy się do starty na dużym boisku w II lidze oraz w Pucharze Polski. Trzeba było wytrwałości i sporego wysiłku, aby sprostać temu wszystkiemu.

W półfinale Final Four, odbywającego się w Olsztynie koło Częstochowy, Respekt pokonał Plon Błotnica Strzelecka 5-0, natomiast w finale pokonał Tarnovię 3-1 (bramki: Maria Dziadkowiec 2, Klaudia Rypel). Zespół z Tarnowa czeka teraz barażowy dwumecz o awans do ekstraklasy z AZS UP Wanda Kraków. Dla Respektu to nie koniec futsalowej przygody w tym sezonie, bowiem w rozgrywkach Pucharu Polski zagra z AZS US Katowice.

Rozgrywki futsalowej elity podzielone są na dwie grupy północną i południową. W fazie zasadniczej każdy zespół rozgrywa po 10 spotkań, po czym po cztery najlepsze walczą o mistrzostwo Polski, przedostatni gra w barażu o utrzymanie, zaś ostatnią drużyna spada do I ligi. Rywalami Respektu Myślenice w nowym sezonie będą: AZS UJ Kraków (pięciokrotny mistrz Polski), Rolnik B. Głogówek, Rekord Bielsko-Biała, AZS UEK Słomniczanka oraz zwycięzca dwumeczu Tarnovia - AZS UP Wanda. Sezon rusza w listopadzie, a kończy się w marcu. Tytularnym sponsorem żeńskiego klubu z Myślenic jest PKN Orlen.

Paweł Panuś