Euromajówka

Euromajówka
Dąb zasadzony podczas Majówki Europejskiej ma stać się zaczątkiem skweru europejskiego przy MOKiS Fot. Fot. M. Stoszek

Choć pogoda nie nastrajała piknikowo, impreza łącząca obchody przystąpienia Polski do UE z majówką była bardzo udana.

Europejska Majówka odbyła się w gościnnych murach Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu 5 maja. Pomysł jej zorganizowania poddał burmistrz Jarosław Szlachetka, a jej realizacją zajęli się Natalia Nowacka i Piotr Szewczyk oraz pracownicy MOKiS-u. Dodatkowo w organizacji majowej imprezy pomagała młodzież, która włączyła majówkę w swój projekt Myślenice – Miasto Młodych.

Po krótkim przywitaniu, burmistrz wraz z młodzieżą zasadził przed budynkiem ośrodka dąb, który ma stać się zaczątkiem skweru europejskiego. Dla przybyłych gości organizatorzy przygotowali podwieczorek europejski. Przy wyśmienitych sałatkach, kanapkach i deserach, w miłej piknikowej atmosferze, poruszono wiele ciekawych tematów.

Kolejny punkt majówki wprowadził uczestników w jazzowy nastrój za sprawą świetnego występu zespołu Dixi Band. Na zakończenie Europejskiej Majówki, dla spóźnialskich, którzy jeszcze nie widzieli filmu, MOKiS przygotował projekcję „ Zimnej Wojny”.

Mimo nienajlepszej pogody było to bardzo udane zakończenie majowego weekendu, służące spotkaniu i integracji myśleniczan. Bardzo dobrą wiadomością jest to, że majowa impreza ma być kontynuowana i zostać wzbogacona o kolejne atrakcje.

Marek Stoszek Marek Stoszek Autor artykułu

Socjolog i kulturoznawca. Badacz i propagator historii, kultury i tradycji naszego regionu. Dziennikarz, w latach 2019 i 2020 redaktor naczelny Gazety Myślenickiej.