Extreme Jam w ten weekend

Miasto 28 czerwca 2022 Wydanie 24/2022
Extreme Jam w ten weekend

Niewątpliwie najwięcej emocji dostarczą dwa dni rowerowych zjazdów zlokalizowanych wokół kolejki linowej na Górę Chełm. W sobotę odbędą się tutaj zawody Makita Enduro MTB Series, a w niedzielę Puchar Extreme Jam w Downhillu.

W niezwykłym klimacie malowanego na żywo graffiti odbędą się zawody 3x3 Basketball Cup zlokalizowane na boiskach tuż przy rzece Rabie. Artyści wykonają przy tej okazji symboliczny mural „Never War Again” będący sprzeciwem wobec wojny na Ukrainie. Warto podkreślić, że wszystkie dzieci, które w związku z tą sytuacją musiały wyjechać do Polski mogą bezpłatnie wziąć udział w atrakcyjnych biegach przeszkodowych Ninja Kids Race.

To jednak nie wszystkie atrakcje dla najmłodszych jakie przygotowali organizatorzy.

Poza sportem Festiwal podkreśla aspekty ekologiczne. Podczas Extreme Jam odbędzie się Eco Jam - akcja uświadamiająca połączona ze wspólnym zbieraniem śmieci. W ramach Eco - Jam powstanie mural wykonany przy użyciu specjalnych farb oczyszczających powietrze. Wykonane w tym roku dzieło będzie zapowiadać wyjątkową w skali kraju przyszłoroczną produkcję. Podczas Extreme Jam 2023 w tym samym miejscu powstanie największy w Polsce mural ekologiczno - edukacyjny, którego projekt zaprezentujemy oficjalnie podczas tegorocznej edycji.

Od samych początków Extreme Jam towarzyszy sztuka dj’ingu.Podczas tegorocznej edycji odbędą się zmagania o tytuł Mistrza Polski Dj’ów International Dj Association, otwarte warsztaty djskie oraz największa w Polsce Scratch Sesja.

Warto podkreślić udział znakomitego Deejay Irie, któryzakończy sobotni dzień festiwalu. Holenderski Dj zagra wBeach Barze Lato na Zarabiu. Irie to Mistrz Świata w miksowaniu obrazu za pomocą gramofonów. Jego spektakularne show oklaskiwane było na stojąco podczas Mistrzostw Świata IDA w Krakowie. Irie przygotuje na tę okazję specjalny mix odwołujący do charakteru imprezy - zmiksuje na żywo urywki video z udziałem rowerów enduro, deskorolki oraz koszykówki. Festiwal zakończy w niedzielę plenerowe kino letnie Małopolska MTB Film Festival. Niemal każdy jeździ na rowerze, niemal każdy robi zdjęcia, własne dzieła będzie można porównać z wybranymi produkcjami zgłoszonymi w latach ubiegłych do konkursu.

Specjalny seans kina rowerowego promuje tegoroczną odsłonę Małopolska MTB Film Festival, która odbędzie się 24 listopada w Kinie Kijów w Krakowie.