Falstart siatkarzy, siatkarki jak z nut

Falstart siatkarzy, siatkarki jak z nut

Nie takiego początku rundy finałowej oczekiwaliśmy po seniorskiej ekipie siatkarzy Dalinu Myślenice.

Sparta Kraków to miał być ten najsłabszy zespół z grupy zachodniej II ligi małopolskiej, ale zagrał nad wyraz dojrzale jak na bardzo niską średnią wieku drużyny.

W pierwszej partii podopieczni Mateusza Hankusa wprawdzie wygrali z krakowianami z pewnym trudem i wydawało się, że dopiero się rozgrzewają, ale drugi set i rozmiary, w jakich Dalin go przegrał już zasiał sporo wątpliwości. Po takim szoku trudno już wrócić na normalne tory. Goście z każdą chwilą się rozpędzali a Dalin gasł z minuty na minutę. Porażka na własnym boisku w czterech setach z potencjalnym autsajderem grupy zachodniej to nie jest jeszcze powód do darcia szat, ale na pewno lampka alarmowa już się zapaliła. Dalin w najgorszym razie po tej kolejce będzie współliderem razem z Hutnikiem Kraków, na kolejne straty punktowe już praktycznie nie może sobie pozwolić. Przypominamy, z tej grupy do I ligi wejdzie zwycięzca zaś drugi zespół zagra baraż z przedostatnim zespołem I ligi. I żeby było ciekawiej to juz w najbliższą sobotę Dalin zagra na własnym terenie z Hutnikiem. Czy musimy zachęcać do przyjścia na ten „mecz na szczycie”?

Do ostatniej soboty chwaliliśmy seniorów siatkarskiego Dalin, teraz trzeba bardzo nisko uchylić kapelusza przed dziewczynami reprezentującymi ten klub. Start do sezonu Wiosna 2024 mają taki, że chyba najwięksi optymiści go nie przewidywali. Dwa zwycięstwa bez straty seta i to z nie byle kim, bo z drużynami, które niespecjalnie leżały Dalinowi w poprzednich sezonach. Tydzień temu podopieczne Aleksandra Słoniny wygrały na własnym terenie z WTS Solna Wieliczka 3:0 (25: 12, 25: 13, 25: 15), zaś w ostatnią sobotę praktycznie zdemolowały Salos Kraków, z którym na jesieni dwa razy przegrały bo niesłychanie zaciętych pięciosetówkach, zaś ich otoczka przypominała spotkania derbowe. Pewna obrona, skuteczność w ataku i dominacja w bloku sprawiły, że prowadzone przez Magdalenę Śliwę rywalki nie miały tym razem wiele do powiedzenia. Gratulację po takim starcie sezonu to za mało. Dziewczyny jesteśmy z was dumni!

Dalin Myślenice - SMS Sparta Kraków 1:3(25:22, 12:25, 22:25, 21:25)
Dalin Myślenice - SL Salos Kraków 3:0(25:12, 25:18, 25:8)

Rafał Podmokły Rafał Podmokły Autor artykułu

Dziennikarz, meloman, biblioman, kolekcjoner, chodząca encyklopedia sportu. Podobnie jak dobrą książkę lub płytę, ceni sobie interesującą rozmowę (SPORT, KULTURA, WYWIAD, LUDZIE).