Festyn w Głogoczowie – dziękujemy!

Festyn w Głogoczowie – dziękujemy!
Urszula Grzybek na festynie pojawiła się z dwójką swoich dzieci Lilianą i Karolem oraz córką kuzynki – Olą; dzieci były zachwycone szczególnie dmuchaną zjeżdżalnią. Fot. A. Ostafin

– Poprzez festyn chcieliśmy podziękować mieszkańcom naszej miejscowości za wsparcie w budowie nowej remizy strażackiej. Ponad połowa zgromadzonych do tej pory środków pochodzi właśnie od nich – mówił Dariusz Tylek z OSP Głogoczów.

Już kilka dni przed wydarzeniem, które odbyło się w minioną sobotę, organizatorzy zachęcali do udziału w nim poprzez liczne konkursy ogłaszane na strażackim Facebooku m.in. na hasło reklamujące tegoroczny festyn. Do wygrania były m.in. bon upominkowy na zakup tortu w jednej z myślenickich cukierni oraz zdobiona deska do krojenia. Działania te okazały się skuteczne – impreza cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem.

Pogoda początkowo deszczowa, później dopisała, uczestnicy świetnie się bawili. Na placu za szkołą w Głogoczowie czekało na nich wiele atrakcji – muzyka, dmuchańce dla dzieci, ścianka wspinaczkowa oraz poczęstunek – grillowane kiełbaski i inne przekąski. Każdy mógł zakupić cegiełkę na potrzeby strażackiej inwestycji i wziąć udział w losowaniu nagród (ponad 600 upominków) ufundowanych przez licznych sponsorów. Można było zdobyć m.in. rower, trampolinę, zestaw do gry w tenisa, grill, kosmetyki, plecak, kalosze i kapelusz.

Zgrana społeczność

Na imprezie w Głogoczowie spotkaliśmy Urszulę Grzybek, pochodzącą z Krzyszkowic, a mieszkającą obecnie w Głogoczowie wraz z dwójką dzieci: 4-letnią Lilianą i 6-letnim Karolem. Towarzyszyła im 10-letnia Ola, córka kuzynki pani Urszuli. Z zaproszenia strażaków korzystali oni również w ubiegłych latach. – Organizatorzy zawsze przygotowują mnóstwo atrakcji zarówno dla dzieci, jak i dla ich rodziców. Świetnie się bawimy – mówiła pani Urszula. Dodała, iż bardzo ją cieszy to, że mieszkańcy miejscowości tak ochoczo pomagają w budowie remizy. – Tworzymy zgraną społeczność, która chętnie angażuje się w ważne sprawy.

Liliana, Karol i Ola szybko opanowali dmuchaną zjeżdżalnię, swoich sił próbowali też na ściance wspinaczkowej. Szło im całkiem dobrze. Urszula Grzybek dzielnie im kibicowała.

Ponad milion na remizę

Budowa nowej remizy OSP w Głogoczowie rozpoczęła się cztery lata temu. Wykonano już m.in. instalacja elektryczną. W najbliższym czasie zamontowana zostanie stolarka okienna. – W tym roku planujemy jeszcze zrobić pozostałe instalacje oraz otynkować wnętrze. W przyszłym roku chcemy wykończyć część bojową, żebyśmy mogli wjeżdżać już samochodami do nowej remizy – wyjaśniał Jarosław Piątek, naczelnik OSP Głogoczów.

Nasz rozmówca podkreślał, że inwestycja powinna zostać zakończona jeszcze w tym roku, ale z powodu wzrostu cen materiałów budowlanych termin ten zostanie wydłużony. Całkowity koszt budowy wynieść ma 1 mln 300 tys. zł. Inwestycję dofinansowuje Urząd Miasta i Gminy Myślenice.

Anna Ostafin Anna Ostafin Autor artykułu

dziennikarka z pasją, ciekawa świata i ludzi, doświadczenie zdobywała w rozgłośni radiowej, portalach internetowych i wydawnictwach prasowych, absolwentka filologii polskiej (specjalność medialna).