Food Trucki ponownie odwiedziły myślenickie Zarabie

Miasto 21 czerwca 2022 Wydanie 23/2022
Food Trucki ponownie odwiedziły myślenickie Zarabie

Przez cztery dni od 16 do 19 czerwca na trawiastej plaży na myślenickim Zarabiu można było skorzystać z usług restauracji na kółkach. Odbył się tam bowiem kolejny zlot Food Trucków, podczas którego w każdej z kilkunastu ciężarówek były serwowane dania z całego świata. Nie zabrakło również dobrej muzyki oraz atrakcji dla dzieci.

Zlot Food Trucków wpisał się już na dobre do kalendarza wydarzeń w Myślenicach, lecz niewiele osób wie, że początków tego rodzaju gastronomii należy szukać w XIX wieku. Wtedy w Stanach Zjednoczonych pojawił się pomysł, aby zamienić pojazdy w mobilne punkty, w których sprzedawano ciepłe posiłki kowbojom, przemierzającym długie dystanse. W naszym kraju pierwsze ciężarówki sprzedające proste potrawy takie jak zapiekanki pojawiły się w latach 90. Dziś w niemal każdym mieście napotkamy podobne restauracje, które robią furorę zwłaszcza wśród młodych ludzi.

Myślenickie wydarzenie zorganizowane przez Food Truck Street Event przyciągnęło setki osób, które postanowiły w długi, czerwcowy weekend odwiedzić Zarabie. Oprócz burgerów, frytek czy lodów można było spróbować również dań kuchni włoskiej czy azjatyckiej oraz napić się yerba mate — napoju pochodzącego z Paragwaju. Na zlocie pojawiło się wiele rodzin, ponieważ organizatorzy zadbali o atrakcje dla najmłodszych. Dzieci mogły skorzystać z dmuchańców oraz różnego rodzaju trampolin. Wszystko to odbyło się przy akompaniamencie dobrze dobranej muzyki.

Jakub Kurek