Foto Ramki Dla Franka wyruszają w świat

Foto Ramki Dla Franka 
wyruszają w świat
OSP Rzeszotary, gmina Świątniki Górne

O małym mieszkańcu Głogoczowa. walczącym z poważną chorobą pisaliśmy w ubiegłym wydaniu Gazety. Franio Foremny, to 6-letni chłopiec, u którego w sierpniu tego roku zdiagnozowano rozsianą neuroblastomę 4. stopnia – to złośliwy, rzadki nowotwór układu nerwowego. Chłopiec jest już po operacji i przechodzi chemioterapię, ale czeka go dalsze leczenie w Barcelonie. Niestety ogromne koszty przekraczają budżet rodziny. Potrzeba bowiem aż 2 mln zł. Pomocną dłoń wyciągnęli strażacy z OSP Głogoczów, którzy zaangażowali się w akcję pomocy dla chłopca.

11 listopada 2022 roku o godzinie 14:30 pod remizę OSP Głogoczów, strażacy i zaprzyjaźnione z jednostką osoby oficjalnie rozpoczęli akcję 998 dla Frank: Foto Ramka Dla Franka. W ramach akcji strażacy z OSP Głogoczów proszą zaprzyjaźnione jednostki OSP, by poprzez zdjęcia w mediach społecznościowych pomogły jak najbardziej wypromować zbiórkę. W ramach akcji strażacy z innych jednostek robią sobie fotografie w czerwonych ramkach, a następnie przekazują je do kolejnych oddziałów. Tym sposobem zdjęcia idą w świat, a każda z jednostek dokłada do skarbonki dodatkową kwotę. Strażacy liczą, że Foto Ramka Dla Franka okrąży całą Polskę.

- Będziemy chcieli by wyruszyły już w sobotę i wędrowały od jednostki do jednostki OSP informując świat, że mały przedszkolak z Głogoczowa potrzebuje pomocy.

Do dziś (stan na 21 listopada), czyli zaledwie w 10 dni Foto Ramka Dla Franka odwiedziła już 76 jednostek ochrony przeciwpożarowej. Jak piszą strażacy z OSP Głogoczów na swoim profilu:

- Cieszymy się niezmiernie, że zdecydowana większość jednostek na naszych FotoRamkowych trasach zdecydowała się na wpłacenie środków. W tej akcji niestety pieniądze to sprawa kluczowa. Jednak samo udostępnienie zdjęć z FotoRamką również wiele dla nas znaczy.

To nie koniec wsparcia dla chłopca. Strażacy przygotowują także kalendarz, w którym znajdą się zdjęcia kobiet działających czynnie w straży, pokazujące fragment codzienności ze strażackiego życia. Cześć nakładu dostaną osoby, które wpłacą najwięcej na zbiórkę, a część trafi na licytację.

„Musimy działać. Liczy się i czas i każda złotówka wsparcia. Razem możemy pomóc bardziej. Razem możemy więcej. Razem możemy pokonać  raka. Walczymy wspólnie o zdrowie i życie małego człowieka. Prosimy o masowe udostępnienia zbiórki. Prosimy o Wasze wpłaty. Liczy się każda nawet najmniejsza wpłata.”

Akcję można wesprzeć na stronie zbiórki: www.siepomaga.pl/998-dla-franka

MD