Gminne derby dla Górek

Sport 4 sierpnia 2020 Wydanie 29/2020
Gminne derby dla Górek
Fot. Paweł Panuś

Rozpoczął się nowy sezon w myślenickiej klasie A. Pierwszym liderem została ekipa Zielonki Wrząsowice, która pokonała Beskid Tokarnia 6-2. Drugie miejsce zajmują Górki Myślenice.

Głównym problemem Zielonki tego lata była obsada stanowiska trenera. Przyszedł Wojciech Pituła i po kilku dniach odszedł wybierając ofertę Sokoła Kocmyrzów. Zarząd klubu długo szukała nowego szkoleniowca, choć miał go pod nosem. Maciej Podsiadło mieszka kilka przecznic od stadionu i w końcu doczekał się telefonu od prezesa. Klub zna jak mało kto, był jego prezesem, a wcześniej grającym szkoleniowcem. Mając doświadczenie z gry w ekstraklasie i trenerskie podejście zmobilizował na tyle ekipę z Wrząsowic, że ta zaaplikował rywalowi sześć bramek. W zielonce zadebiutował niedawny czwartoligowiec Pape Drame.

Górki czekał trudny derbowy mecz z Sokołem Borzęta na wyjeździe. Gospodarze pokazali się z bardzo dobrej strony, zwłaszcza w pierwszej połowie. Goście zdominowali końcówkę zawodów, kiedy to czterokrotnie trafiali do bramki (gole: Kania, Pietrzyk, Masłowski, Irzyk). W drugim starciu pomiędzy ekipami z gminy Myślenice Skalnik Trzemeśnia uległ Hejnałowi Krzyszkowice 3-5. Trzy punkty zainkasował Staw Polanka i piłkarze z Polanki nie wylali w tym celu ani jednej kropli potu. Po prostu na meczu nie stawiła się Gościbia Sułkowice.

Wyniki: Staw Polanka - Gościbia Sułkowice 3-0, Sokół Borzęta - Hejnał Krzyszkowice 3-5, Skalnik Trzemeśnia - Hejnał Krzyszkowice 3-5, Zielonka Wrząsowice - Beskid Tokarnia 6-2, Sokół Borzęta - Górki Myślenice 0-4, Topór Tenczyn - Clavia Świątniki Górne 2-4, Sęp Droginia - Iskra Brzączowice 1-1, Rudnik - Karpaty Siepraw 1-3, Rokita Kornatka - Lubomir Wiśniowa 2-1.

Paweł Panuś