Gotowi by ratować

Gotowi by ratować
Zwycięska drużyna MDP Głogoczów Fot. Witold Rozwadowski

W sobotę 25 września odbyły się XII Powiatowe Zawody Sportowo Pożarnicze ochotniczych straży pożarnych, na stadionie KS Gościba w Sułkowicach. Wśród młodzieżowych drużyn pożarniczych bezkonkurencyjne były jednostki z Głogoczowa, a wśród dorosłych strażacy z Dolnego Przedmieścia. Ten sprawdzian miał na celu potwierdzenie sprawności bojowej najlepszych jednostek z naszego powiatu.

Strażacy rywalizowali w czterech kategoriach, dwóch młodzieżowych (MDP) – dziewcząt i chłopców i dwóch dorosłych – kobiet i mężczyzn, łącznie na starcie stawiło się 27 drużyn z całego powiatu, w sumie 258 druhów i druhen (MDP są 10 osobowe, dorosłe 8 + 1 rezerwowy). Do południa rozegrano biegi sztafetowe, po południu drużyny strażackie rywalizowały w ćwiczeniach bojowych.
Po zaciętej rywalizacji młodzieżowych drużyn pożarniczych, w kategorii dziewcząt zwyciężyła MDP Głogoczów, przed MDP Myślenice Dolne Przedmieście, trzecia była MDP Poznachowice Dolne. Kolejne drużyny to MDP Pcim, MDP Droginia i MDP Nowa Wieś. Wśród chłopców pierwsze miejsce zdobyła MDP Głogoczów, drugie MDP Krzczonów, trzecie MDP Droginia. Na kolejnych miejscach uplasowały się drużyny: MDP Myślenice Dolne Przedmieście, MDP Wierzbanowa, MDP Pcim, MDP Żerosławice, MDP Nowa Wieś i MDP Czechówka.

W rywalizacji dorosłych strażaków, wśród kobiet zwyciężyła Drużyna OSP Myślenice Dolne Przedmieście, przed OSP Głogoczów, a trzecie miejsce zajęła OSP Skomielna Biała. W kategorii mężczyzn również zwyciężyła drużyna OSP Myślenice Dolne Przedmieście, druga była drużyna OSP Krzesławice, a trzecia drużyna gospodarzy OSP Sułkowice. Kolejne miejsca zajęły jednostki OSP Tokarnia, OSP Skomielna Biała, OSP Myślenice Górne Przedmieście, OSP Borzęta, OSP Kobielnik i OSP Myślenice Śródmieście.

Gratulacje strażakom uczestniczącym w zawodach złożyli m.in. poseł Władysław Kurowski, burmistrz Sułkowic Artur Grabczyk i członkowie zarządu powiatu, pod którego patronatem odbywały się zawody. Dzięki takim imprezom widzowie mogą przekonać się ile pracy i ćwiczeń wymaga przygotowanie się druhów z OSP, by mogli ratować nasze mienie i życie.

 

 

Witold Rozwadowski Witold Rozwadowski Autor artykułu

Prezes MARG Sp. z o.o. Redaktor naczelny. Przez wiele lat pracował w Urzędzie Miasta i Gminy w Myślenicach, Wcześniej w latach 1999-2003 pełnił funkcję redaktora naczelnego Gazety Myślenickiej. (SAMORZĄD)