Grand Prix Amatorów Na Szosie

Grand Prix Amatorów Na Szosie

W niedzielę z myślenickiego Zarabia wyruszył VIII etap cyklu z serii „GRAND PRIX AMATORÓW NA SZOSIE – Rowerem przez Polskę”

Myślenice stanowią znakomitą bazę do bliższych i dalszych eskapad w malownicze rejony Beskidu Wyspowego. Samo miasto spokojnie i konsekwentnie staje się coraz bardziej interesujące dla odwiedzających, a dysponując tak atrakcyjnym terenem rekreacyjnym, jakim jest Zarabie – oferuje coraz więcej możliwości na aktywne spędzenie czasu.

Podobnie jak w poprzednich latach, etap małopolski należał do najbardziej wymagających w całej edycji. W okolicy nie brakuje bowiem podjazdów i zjazdów, które pozwalają wykazać się umiejętnościami jazdy „w górach”, a niekiedy nawet wymagają głębszego sięgnięcia do posiadanych rezerw mocy - rekomendował myślenickie trasy organizator wyścigu.

Przewidziane były trzy warianty tras o zróżnicowanej długości: podróżnicza – 164 km, sportowa – 115 km i rekreacyjna – 79 km.

A oto zwycięzcy poszczególnych kategorii:

Trasa Podróżnicza: 1. Paweł Mamcarczyk (Wadowice); 2. Michał Kaczura (Kraków); 3. Jarosław Kołodziejczyk (Brzoskwinia).

Trasa Sportowa: 1. Tomasz Franczyk (Nowy Sącz); 2. Mateusz Skarżyński (Kraków); 3. Marcin Rachwał (Myślenice).

Panie: 1. Joanna Garlewicz (Kraków); 2. Barbara Kuklewicz (Kraków); 3. Małgorzata Czaja  (Wrocław) i Anna Leszczyńska (Kraków).

Marek Stoszek Marek Stoszek Autor artykułu

Socjolog i kulturoznawca. Badacz i propagator historii, kultury i tradycji naszego regionu. Dziennikarz, w latach 2019 i 2020 redaktor naczelny Gazety Myślenickiej.