Hala sportowa w Drogini - mamy wizualizację!

Edukacja 23 lutego 2021 Wydanie 8/2021
Hala sportowa w Drogini - mamy wizualizację!

Droginia od wielu lat słynęła z zaangażowanych w lokalne środowisko sportowe klubów i stowarzyszeń również wśród najmłodszych. Teraz oprócz aktywnie działającego już boiska ze sztuczną nawierzchnią przy budynku szkolnym, ma powstać hala sportowa o wysokim standardzie.

W tej sprawie przeprowadzono już konsultacje na zorganizowanym przez burmistrza Jarosława Szlachetkę po spotkaniu, w którym udział wzięli przedstawiciele szkoły, wychowawcy i dyrektor placówki Jarosław Pietrzak.

Projektanci przedstawili szczegóły projektu w utworzonej cyfrowej wizualizacji kompleksu. Poznaliśmy pierwsze szczegóły wyposażenia w postaci nawierzchni czy układu pomieszczeń. Niewątpliwie obiekt robi wrażenie.

Budowa sali jest możliwa dzięki wsparciu z Rządowego Funduszu Inwestycji Samorządowych, jakie otrzymała gmina Myślenice.

Sala ma stanąć w miejscu istniejącego przy szkole placu zabaw. Połączona będzie korytarzem prowadzącym bezpośrednio do budynku zespołu szkół. Jej minimalne wymiary to 12x24 metry. Powierzchnia wewnętrzna budynku ma wynieść ok. 600 metrów kwadratowych. Już niedługo możemy spodziewać się kolejnych szczegółów planu.

- Jestem pod ogromnym wrażeniem wizualizacji projektu, który spełnia nie tylko wymogi szkolnej hali, ale przede wszystkim może służyć również naszemu lokalnemu zespołowi. Ponadto cieszy mnie też fakt, iż sala przystosowana jest do organizacji przedsięwzięć z udziałem grup szkolnych czy chórów – funkcjonalny układ pomieszczeń pozwala choćby na przechowywanie instrumentów muzycznych. Co więcej sama bryła, kształt i optymalizacja budynku wyraźnie wskazuje na to, że projekt nie jest przypadkowy – na przedstawionej wizualizacji wygląda jak jednolity kompleks na stałe wpisany w architekturę szkoły - komentuje dyrektor ZPO Droginia.