Harcerska kartka z wakacji

Harcerska kartka z wakacji

Od 26 czerwca do 3 lipca, 10 osób z 12 Myślenickiej Drużyny Wędrowniczej „Kazuar” wzięło udział w obozie rowerowym na terenie Jury Krakowsko-Częstochowskiej.

Był to wyjazd harcerski, który odbył się w szczególnej formie. Miejsce noclegowe było zmieniane, dzięki czemu uczestnicy byli w stanie poznać większą część lokalnej kultury i przejechać bardziej zróżnicowaną trasą. Jednak podobna podróż wymaga sporej ilości przygotowań.

Należy przewidzieć warunki pogodowe, wprawnie rozbijać namioty oraz nauczyć się przygotowywać posiłki na ognisku. Nie było to proste zadanie, jako że są wśród nas osoby z różnymi wymaganiami żywieniowymi, takimi jak nietolerancja glutenu czy laktozy. Te codzienne obozowe czynności zacieśniają poczucie wspólnoty, uczą samodzielności oraz odpowiedzialności. Do tego pozwalają oderwać się od otaczającego, często zbyt głośnego, świata.

Codziennie przejeżdżaliśmy trasę obejmującą kilkadziesiąt kilometrów w okolicy miejsc biwakowania. Zostały one dostosowane do sprawności uczestników, tak aby pozostały wyzwaniem możliwym do zrealizowania. Przejechaliśmy przez kilka wytyczonych tras rowerowych, w tym część Szlaku Rowerowego Orlich Gniazd. Pomimo wymagających warunków wszyscy członkowie drużyny spisali się doskonale, pokonując osobiste bariery, jednocześnie zachowując świetny klimat i zdrowy humor.

Z harcerskim pozdrowieniem,

pwd. Jan Malczewski