Hej kolęda, kolęda…

Powiat 11 stycznia 2022 Wydanie 2/2022
Hej kolęda, kolęda…
fot. Mariusz Węgrzyn Fot. Mariusz Węgrzyn

To już kolejny rok kiedy Związek Podhalan Oddział Górali Kliszczackich z Trzebuni zorganizował Koncert Kolęd i Pastorałek w gminie Pcim.

Wydarzenie to ma swój szczególny klimat ponieważ góralska - kliszczacka oprawa muzyczna, sposób śpiewania, gra na instrumentach, interpretacja tekstów kolęd i pastorałek nadają tym koncertom niepowtarzalny wydźwięk poruszając wszystkich. Tak było również i tym razem. W niedzielne popołudnie 9 stycznia 2022 roku w Kościele Parafialnym pod wezwaniem Świętej Marii Magdaleny w Trzebuni odbył się niezwykły koncert świąteczny. Zainteresowanie ze strony mieszkańców, zaproszonych gości i sympatyków kolędowania na góralską nutę było ogromne. Koncert z roku na rok jest coraz piękniejszym przeżyciem, a niezwykłość wydarzenia to z pewnością okoliczności, piękne miejsce, świąteczna atmosfera, tradycyjne stroje, instrumenty i wspólne kolędowanie.

Ci co byli i uczestniczyli w koncercie na pewno wyszli usatysfakcjonowani. Natomiast ci, którzy nie byli niech żałują i przezornie zaplanują to szczególne wydarzenie w przyszłorocznym kalendarzu.

Katarzyna Błachut