Historyczny awans Orła Myślenice do Małopolskiej Ligi Juniorów!

Historyczny awans Orła Myślenice do Małopolskiej Ligi Juniorów!

Drużyna juniorów starszych Orła Myślenice wygrała w sezonie 2020/21 wszystkie mecze w I lidze okręgowej, a następnie w barażowym dwumeczu 2:0 z Akademią Sportu Progres Siemacha Kraków i awansowała do Małopolskiej Ligi Juniorów. Dla drużyny z Dolnego Przedmieścia to historyczny awans na prestiżowy szczebel wojewódzki.

Pierwszy mecz barażowy rozegrany w Myślenicach przy dużej publiczności stał na wysokim poziomie sportowym. Obie drużyny zaciekle atakowały, pamiętając jednocześnie o zadaniach defensywnych. Przewagę mieli Orłowcy prowadzeni przez trenera Marka Pajkę i bliscy szczęścia byli po próbach Michała Mirochny, czy Bartłomieja Gromali.

Prowadzenie dał gol Michała Mirochny, który głową strącił dośrodkowanie Kyryla Kyrylova. Ukraiński skrzydłowy asystował też przy drugim golu, zdobytym już w doliczonym czasie meczu przez Eryka Druzgałę. Orzeł jechał więc na wyjazd do Krakowa z dwubramkową zaliczką i defensywne nastawienie zdało egzamin, dzięki czemu po końcowym gwizdku myśleniczanie mogli się cieszyć z awansu.

I mecz: Orzeł Myślenice – AS Progres Siemacha Kraków 2:0

II mecz: AS Progres Siemacha Kraków - Orzeł Myślenice 0:0

ORZEŁ: Wyrostek - Jamrozik, Opryszek, Moskal, Górka - Depta, Gromala, Kyrylov, Mirochna, Topa - Hanzha oraz Rutka, Braś, Druzgała, Leśniak, Fąfara, Wójtowicz, Białoń, Galas, Skoczylas, Irzyk, Jania, Łabędzki, Gościniak

- Dziękuję całej drużynie za walkę i zaangażowanie nie tylko w tym dwumeczu, ale też przez cały sezon. Miałem duży problem z wyborem osiemnastki meczowej, nie mówiąc o wyjściowym składzie. Żałuję, że w kadrze nie mogli być wszyscy zawodnicy, jednak chciałbym żeby wszyscy czuli się ojcami tego sukcesu. W 18 meczach o stawkę zaliczyliśmy 17 wygranych i remis, strzeliliśmy 86 goli, tracąc tylko 9, a łącznie zagrało w tym sezonie 35 różnych zawodników i to pokazuje szerokość naszej kadry, ale też daje nadzieje na kolejne sukcesy w przyszłości. To sukces całego pionu szkolenia w Orle Myślenice, Ci chłopcy to w dużej mierze wychowankowie szkółki piłkarskiej Orliki Myślenice, niektórzy już ograni na poziomie seniorskim. Brawo za ten awans, ale też słowa uznania dla wszystkich trenerów, którzy mieli wpływ na końcowy sukces - to przede wszystkim Kamil Ostrowski, ale też Michał Lech, Dawid Suder, Kazimierz Wincenciak, czy trenerzy ze szkółki Orliki Myślenice. Dobra robota! Podziękowania też dla Zarządu za stworzenie warunków do pracy i wsparcie dla naszej drużyny, a także kierownika Dariusza Łabędzkiego, na którego zawsze mogliśmy liczyć - mówi Marek Pajka, trener juniorów starszych Orła Myślenice.