Hybrydowa Kia Niro nowym radiowozem Straży Miejskiej

Gmina 30 marca 2021 Wydanie 13/2021
Hybrydowa Kia Niro nowym radiowozem Straży Miejskiej

Samochód jest jednym z podstawowych narzędzi pracy Straży Miejskiej, dzięki któremu patrol może szybko dostać się na miejsce zdarzenia i służyć pomocą w każdym miejscu na terenie gminy. Komendant myślenickiej Straży Miejskiej Tomasz Burkat z rąk burmistrza Jarosława Szlachetki odebrał kluczyki do nowego radiowozu - jest to hybrydowa Kia Niro, która zastąpi wysłużonego Peugota Partnera.

Straż Miejska pełni swą służbę na terenie Myślenic oraz aż 17 sołectw należących do gminy. Na tym terenie mieszka blisko 43 tysiące osób, więc skala przypadków wymagających działań strażników jest ogromna. Tylko w ubiegłym roku strażnicy miejscy podjęli niemal 3 tysiące interwencji, z czego 510 to ekointerwencje na terenie całej gminy.

- Nad naszym bezpieczeństwem czuwa na co dzień 27 kamer systemu monitoringu, który obsługuje Straż Miejska. Praca strażników to też liczne interwencje, codzienna współpraca z policją, zabezpieczanie wydarzeń sportowych i kulturalnych, ale też służba w nagłych sytuacjach kryzysowych. Nie bez znaczenia są wykonywane przez straż działania edukacyjne, liczne spotkania również z dziećmi i młodzieżą z naszych szkół i przedszkoli. Nowy radiowóz na pewno przysłuży się w działaniach ekopatrolu. O wyborze hybrydowego samochodu marki Kia Niro zadecydował ekologiczny charakter pojazdu i niskie koszty utrzymania. Nowy rodzaj napędu jest proekologiczny i bardzo oszczędny, co ma dla nas ogromne znaczenie – mówi burmistrz Jarosław Szlachetka.

- Nowy radiowóz został sfinansowany z miejskiego budżetu, hybrydowa Kia Niro kosztowała 122 tysięcy złotych, posiada niezbędne elementy wyposażenia, spełniające wymagania określone przepisami. Jestem przekonany, że samochód będzie pomagał naszym strażnikom podczas służby i usprawni ich codzienne działania. Niskie koszty eksploatacyjne nowego samochodu będą dobrym posunięciem w kwestii generowania budżetowych oszczędności - dodał Komendant Straży Miejskiej Tomasz Burkat.