Jacek Felsch (22 marca 1974 – 2 października 2021)

Jacek Felsch (22 marca 1974 – 2 października 2021)

Jakoś trudno napisać słowo „był” o kimś, kogo widziało się niemal przed chwilą. Jacek Felsch w sobotę wystąpił w turnieju oldbojów i stanął w nim na bramce oldbojów Cracovii.

W przeszłości występował w seniorskich zespołach m.in. Soły Kobiernice (której był wychowankiem), Kalwarianki, Górnika Wieliczka czy wspomnianej Cracovii oraz Dalinu Myślenice. W myślenickim zespole występował tylko w dwóch sezonach -1998/99 i 1999/2000. Zaledwie dwóch, ale Jacek był bramkarzem, który zapadał w pamięć. Po pierwsze z racji swojej klasy sportowej – Jacek Felsch to bezsprzecznie jeden z najlepszych bramkarzy w historii Dalinu. Po drugie z racji donośnego głosu, którym strofował i ustawiał defensywę. Ten człowiek wzbudzał po prostu respekt nie tylko wśród napastników rywala, ale i wśród własnych obrońców. Po trzecie wreszcie, grał w czasach, gdy Dalinu Myślenice bała się cała III liga i cegiełkę (czy raczej całą cegłę) do tego szacunku, jakim darzono myślenicki klub dokładał również jego wysoki, pewny i odważny bramkarz. W sobotę znów był sobą i widać, że trenując bramkarzy w Podbeskidziu Bielsko Biała utrzymuję się ciągle w znakomitej formie fizycznej, godnej bramkarzy młodszych o dwie dekady. Niestety w sobotę widzieliśmy Jacka po raz ostatni, ale pamiętać będziemy zawsze.

Rafał Podmokły Rafał Podmokły Autor artykułu

Dziennikarz, meloman, biblioman, kolekcjoner, chodząca encyklopedia sportu. Podobnie jak dobrą książkę lub płytę, ceni sobie interesującą rozmowę (SPORT, KULTURA, WYWIAD, LUDZIE).