Jaka poduszka sprawdzi się w sypialni? Wskazówki doboru poduszek do spania

Jaka poduszka sprawdzi się w sypialni? Wskazówki doboru poduszek do spania

Zależy Ci na wygodnym śnie? Chcesz poczuć się wypoczęty tuż po przebudzeniu? Powinieneś pomyśleć o zakupie odpowiedniego materaca i poduszki. Na co warto zwrócić uwagę, wybierając poduszkę?

Wygodna poduszka a wypełnienie

Jednym z popularnych rodzajów wypełnienia jest naturalne pierze lub puch. Dzięki temu zyskujemy nie tylko przyjemne i miękkie podłoże, ale również higieniczny sen. Warto jednak zwrócić uwagę, że takie rozwiązanie nie sprawdzi się w przypadku osób z wrażliwych, z alergiami. Alternatywą dla poduszek z naturalnym pierzem może być wypełnienie syntetyczne. Dzięki niej zyskasz odpowiedni poziom higieny, a produkt posłuży Ci przez lata. Każde z tych rozwiązań wydaje się dobrym wyborem. Nie zapominajmy jednak o poduszkach specjalistycznych, które łączą w sobie właściwości powyższych produktów oraz gwarancję zdrowego i głębokiego snu.

Właściwości poduszek specjalistycznych

Mowa tu o rozwiązaniach, jakimi są poduszki piankowe. Jednym z najlepszych producentów akcesoriów do sypialni jest Hilding Anders. Marka Sleepmed udostępnia swoim klientom trzy podstawowe produkty. Pierwszy z nich to poduszki Sleepmed Comfort Pillow z pianki termoelastycznej, które reagują na ciepło i wagę. Kiedy położymy się na takim podłożu, uzyskamy przyjemne uczucie otulenia. Dodatkowo kształt wkładu dopasuje się idealnie do ułożenia głowy. Dzięki temu zyskasz zdrowe ułożenie odcinka szyjnego kręgosłupa niezależnie od pozycji, w której śpisz. Warto również zwrócić uwagę na produkt Sleepmed Supreme Pillow wykonany z pianki wykończonej włóknami węglowymi. 

Poduszka jest polecana dla osób narażonych na ciągły stres. Carbon umożliwia usuwanie ładunków elektrycznych z powierzchni ciała. Trzecie rozwiązanie proponowane przez Sleepmed by Hilding Anders to poduszka Premium Pillow. Dzięki niej zyskujesz podłoże o wysokiej gęstości i otwarto-komórkowej strukturze, które zapewnia odpowiednią wentylację wkładu, a tym samym higienę snu. Każdy z produktów Sleepmed by Hilding Anders ma ergonomiczny kształt i gwarantuje idealne podparcie odcinka szyjnego niezależnie od położenia głowy.

Jak dopasować wysokość poduszki?

Ważnym parametrem, który decyduje o wygodnym i zdrowym śnie, jest również wysokość poduszki. Eksperci zalecają, aby wynosiła około 11-12 cm. Warto jednak zwrócić uwagę, że nie dla każdego będzie to dobre rozwiązanie. Dlatego przed podjęciem decyzji powinieneś przeprowadzić krótki test. W tym celu warto udać się do sklepu stacjonarnego z drugą osobą. Pierwsze, co musisz zrobić, to położyć się wygodnie na plecach i położyć głowę równolegle do sufitu. Zwróć uwagę, aby Twoje ramiona opierały się na materacu.

Jeżeli odcinek szyjny kręgosłupa będzie nienaturalnie wygięty, oznacza to, że źle dobraliśmy poduszkę. Kiedy głowa jest za bardzo odchylona, warto pomyśleć o twardszym lub wyższym podłożu. Gdy zauważysz, że podbródek zbliża się za bardzo do klatki piersiowej, poduszka jest za twarda lub za wysoka. Dodatkowo warto sprawdzić, jak ciało zachowuje się po ułożeniu bokiem. Jeżeli kręgosłup nie znajduje się w linii prostej, powinniśmy wybrać inną twardość poduszki lub zmienić wysokość poduszki.

“Założona w 1939r. w Szwecji firma Hilding Anders jest wiodącym producentem materacy na rynku. Obecna na Polskim rynku od 2001 roku firma podbiła serca Polaków wysoką jakością I skandynawskim stylem. W swoim portfelu firma posiada marki takie jak Hilding, Curem, Jansen, Bedding oraz Carpe Diem. Poza własną produkcją Hilding tworzy również materace dla marek takich jak Agata, Amazon BRW, Sleepmed i wiele innych.”