Jakie tajemnice kryją Myślenice?

Jakie tajemnice kryją Myślenice?
Jakie tajemnice kryją Myślenice?

 

Gra miejska „Jakie tajemnice kryją Myślenice” to piesza gra terenowa organizowana przez Szkołę Państwa Teresy i Andrzeja Osińskich w Myślenicach. Patronat nad imprezą objął Burmistrz Miasta i Gminy Myślenice

Gra rozpoczęła się o godzinie 15:00. Zapisać mógł się każdy poprzez wypełniony wcześniej formularz na stronie internetowej szkoły lub bezpośrednio w dniu zawodów. Aby wziąć udział w tym wydarzeniu, nie trzeba było przystąpić do gry z zebraną wcześniej drużyną, ponieważ grupa uczestników mogła utworzyć się tuż przed startem, podczas rejestracji. Założeniem organizatora było jedynie, iż drużyny mogły liczyć od 2 do 6 osób, a w każdej z nich musiała być co najmniej jedna osoba pełnoletnia. Grupy tworzyli zarówno rodzice z dziećmi, jak i grupy znajomych.

Po zarejestrowaniu drużyn, każda grupa wylosowała numerek informujący o kolejności wystartowania. Grupy wypuszczane były co 5 minut, a każda z nich otrzymywała kopertę, w której umieszczona została mapa miasta wraz z zaznaczonym obszarem, po którym będą się poruszali gracze oraz karta z zadaniami do rozwiązania w poszczególnych punktach kontrolnych wskazanych w poleceniach. Wszyscy gracze musieli pokonać tę samą trasę i rozwiązać jednakowe zagadki.

 

Aby przystąpić do gry, nie trzeba było posiadać dodatkowej wiedzy na temat historii miasta i zabytków, ponieważ odpowiedzi do zadań zlokalizowane były w poszczególnych punktach trasy, do których po kolei trzeba było dotrzeć. Drużyny miały do pokonania dystans ok. 4,5km. Pierwsza drużyna zameldowała się na mecie w rekordowym czasie 45 minut. Maksymalny czas, w jakim wszyscy gracze pokonali trasę z Zarabia na ulicę Kazimierza Wielkiego nie przekroczył 1,5h.

W wyjątkowo dobrej atmosferze upłynął czas oczekiwania na ogłoszenie wyników, spędzony na wspólnych rozmowach o trasie i punktach kontrolnych oraz wzajemnej integracji wśród uczestników. Każdy z graczy otrzymał dyplom za uczestnictwo, zaś dla najlepszych drużyn przewidziane zostały atrakcyjne nagrody, między innymi w postaci bonów na wypożyczenie gokartów na Zarabiu, bonów do restauracji Młynek, bonów na lody w lodziarni Milano oraz licznych nagród rzeczowych.