Jakie tajemnice kryją Myślenice – piesza gra terenowa

Jakie tajemnice kryją Myślenice – piesza gra terenowa

12 maja 2019 , start godz 15 spod budynku Szkoły Prywatnej Teresy i Andrzeja Osińskich,  ul. Kazimierza Wielkiego 53

Wyobraź sobie, że twoja miejscowość staje się planszą gry. Gra ma swój scenariusz i zasady. Na ulicach, skwerach, przystankach, boisku szkolnym i w wielu innych miejscach czekają na graczy niespodzianki i zadania do wykonania. Tak oto w wielkim skrócie można opisać, co to jest gra miejska i na czym polega, łączy bowiem w sobie nie tylko przyjemność odkrywania przestrzeni miasta, rozwiązywania zagadek czy odkrywania tajemnic. To także wyśmienita forma aktywnego wypoczynku w gronie rodziny i znajomych. W Myślenicach taki pomysł sprawdził się już trzy razy. Z pewnością czwarta edycja gry także będzie udana! Zapisać może się każdy poprzez formularz na stronie internetowej szkoły Szkoły Prywatnej Teresy i Andrzeja Osińskich, która jest jej organizatorem lub bezpośrednio w dniu zawodów. Aby wziąć udział w tym wydarzeniu, nie trzeba przystąpić do gry z zebraną wcześniej drużyną, ponieważ grupa uczestników może utworzyć się tuż przed startem, podczas rejestracji. Drużyny mogą liczyć od 2 do 6 osób, a w każdej z nich musi być co najmniej jedna osoba pełnoletnia. Po zarejestrowaniu drużyn, każda grupa wylosuje numerek informujący o kolejności startu. Grupy wypuszczane są co 2 minuty, a każda z nich otrzymuje kopertę, w której umieszczona zostanie mapa miasta wraz z zaznaczonym obszarem, po którym będą się poruszali gracze oraz karta z zadaniami do rozwiązania w poszczególnych punktach kontrolnych wskazanych w poleceniach.

Wszyscy gracze muszą pokonać tę samą trasę i rozwiązać jednakowe zagadki. Drużyny będą miały do pokonania dystans ok. 4,5 km. Aby przystąpić do gry, nie trzeba posiadać dodatkowej wiedzy na temat historii miasta i zabytków, ponieważ odpowiedzi do zadań zlokalizowane są w poszczególnych punktach trasy, do których po kolei trzeba dotrzeć.

Na zakończenie każdy z graczy otrzyma dyplom za uczestnictwo, zaś dla najlepszych drużyn przewidziane zostały atrakcyjne nagrody. Wśród naszych sponsorów nagród są: Lody Milano, Bajer Sport, Studio Tańca „R”, Restauracja Młynek, Studio Graficzne – Ideatree.

Joanna Osińska