Jasełka w przedszkolu

Edukacja 21 stycznia 2020 Wydanie 3/2020
Jasełka w przedszkolu

Święta Bożego Narodzenia są najbardziej rodzinnymi i ciepłymi świętami, pozwalającymi poczuć serdeczność i miłość wszystkich wokół. Zarówno dzieci jak i dorośli z niecierpliwością oczekują ich nadejścia.

Ten magiczny czas, tę piękną atmosferę daje się odczuć również w naszym przedszkolu. Kolejny raz w przedświątecznym tygodniu wszystkie grupy wiekowe sprawiły radość swoim bliskim przedstawieniami jasełkowymi. Co roku w każdej grupie przedszkolaków „Jasełka” mają inną, niepowtarzalną oprawę artystyczną.

Przedszkolaki ku radości swoich rodziców, w pięknych strojach przedstawiały historię narodzin Dzieciątka Jezus uświetnioną nowoczesnymi kolędami i pastorałkami. Przepiękna, nowa scenografia przedstawiająca aniołka, nadała tym wyjątkowym spotkaniom uroczysty i nastrojowy klimat. Przedstawienia były wyjątkowe. Dzieci z dużym zaangażowaniem odgrywały swoje role i przeżywały magię Bożego Narodzenia. Mali aktorzy zaprezentowali swoje talenty, które na koniec nagrodzone zostały gromkimi brawami. Do grupy „Piratów” zostali zaproszeni: Naczelnik wydziału Edukacji i Sportu Renata Marzec, dyrektor szkoły podstawowej B. Boczkaja , poseł na sejm Władysław Kurowski, radny Wacław Szczotkowski, przedstawicielka Straży Pożarnej N. Brewczyńska, dyrektor Biura Poselskiego pana Kurowskiego oraz p. E. Kurek z biblioteki.

Po zakończonych występach przy blasku świec i lampionów, dzieci zaprosiły rodziców do wspólnego ubierania choinki. Nie zabrakło również śpiewania kolęd, pastorałek i składania sobie życzeń. To wszystko sprawiło, że naprawdę poczuliśmy atmosferę zbliżających się świąt.

Edyta Ajchler