Jednym smutek, innym radość

Jednym smutek, innym radość

To był niezwykle trudny sezon, ale szczęśliwie rozgrywki piłkarskie w niższych ligach dobiegły końca. Poznaliśmy beniaminków i zespoły, które kolejny sezon rozpoczną w niższych ligach.

W IV lidze najlepszym zespołem okazała się Unia Tarnów, która wygrała barażową rywalizację z Wiślanami Jaśkowice (4-0, 1-2). To oznacza, że z IV ligi spadły: Strażak Rajsko (do KO Wadowice, Orzeł Piaski Wielkie, Proszowianka (do KO Kraków) oraz LKS Śledziejowice, Puszcza Niepołomice i Węgrzcanka Węgrzce Wielkie (do KO Kraków - grupa wielicko-myślenicka). Z grupy trzeciej do drugiej klasy okręgowej przesunięta została Radziszowianka. PPN Myślenice oddaje prowadzenie rozgrywek III grupy klasy okręgowej do sąsiadów z Wieliczki.

Sytuacja w klasie okręgowej nie przekłada się na sytuacje w myślenickiej klasie A. Tu awans przed dwoma tygodniami zapewniły sobie Karpaty Siepraw, zaś ligę opuszczają: Sęp Droginia, Beskid Tokarnia i Lubomir Wiśniowa. Miejsca tych czterech drużyn zajmą odpowiednio Pasternik i Dziecanovia (spadkowicze) oraz Iskra Głogoczów i Orzeł Nowa Wieś (beniaminkowie). Myślenicki Podokręg prowadzić będzie konsultacje z klubami w sprawie regulaminu awansów i spadków w nowym sezonie. Zamierzeniem działaczy jest redukcja drużyn w klasie A do 14 ekip, co wiązałoby się z dodatkowymi spadkami w kolejnym sezonie, ale zarząd PPN Myślenice nie wprowadzi zmian wbrew oczekiwaniom klubów, stąd ważne jest, by każdy klub z A i B klasy wypowiedział się w tej kwestii.

Na koniec sezonu miłą niespodziankę sprawiła żeńska drużyna Football Wizzards Myślenice, która zwycięsko przebrnęła przez dwustopniowe baraże i awansowała do Centralnej Ligi Juniorek U-17. Podopieczne reprezentantki Polski Katarzyny Daleszczyk występowały w CLJ U-15, teraz ta sama ekipa stanie do walki o mistrzostwo Polski w starszej kategorii wiekowej.

Paweł Panuś