Jedynka gotowa do boju

Jedynka gotowa do boju

Dwutygodniowym obozem przygotowawczym w Dąbrowie Tarnowskiej zakończyła się zasadnicza część przygotowań do sezonu piłkarzy ręcznych SUMKS Jedynka Myślenice.

W trakcie obozu podopieczni Władysława Piątkowskiego i Mariana Gawędy zagrali 3 mecze sparingowe i za każdym razem wychodzili z nich zwycięsko – dwa zwycięstwa odnieśli nad zespołem z Tarnowa (26:16 i 24:22), raz pokonali MOSIR Bochnia (32:26). W sobotę wzięli udział w turnieju 3 drużyn w Bochni, pokonali w nim gospodarzy(23:15) i ulegli zespołowi AGH Kraków(25:29). Warto jednak zaznaczyć, że Jedynka zagrała bez kilku czołowych zawodników.

W następny weekend Jedynka zagra na turnieju w Chrzanowie, a jej rywalami będą zespoły z Ustronia, Tarnowa oraz gospodarze. To dobrze wróży przed następnym sezonem, w którym myśleniccy szczypiorniści zagrają w 4 grupie II ligi, a w gronie 14 rywalizujących w niej drużyn znajdą się takie zespoły jak SPR Orzeł Przeworsk, AZS Politechnika Świętokrzyska Kielce, MKS Ustroń, SPR Górnik Zabrze, KS Vive II Kielce, MOSIR Bochnia, HLB Buskowianka, SPR Stal II Mielec, SMS ZPRP III Kielce, AZS AGH II Kraków, Grupa Azoty Unia II Tarnów, SRS II Przemyśl czy UKS SMS Wybicki Kielce. Zespół Jedynki zainauguruje rozgrywki dwoma wyjazdami – do Kielc, gdzie zagra z Wybickim (18 września) i Zabrza, gdzie zmierzy się z Górnikiem (25 września). Po raz pierwszy na własnym boisku zobaczymy ich w trzeciej kolejce, gdy podejmą (2 października) Vive II Kielce. Pod warunkiem, że pandemia nie storpeduje rozgrywek oczywiście.

Rafał Podmokły Rafał Podmokły Autor artykułu

Dziennikarz, meloman, biblioman, kolekcjoner, chodząca encyklopedia sportu. Podobnie jak dobrą książkę lub płytę, ceni sobie interesującą rozmowę (SPORT, KULTURA, WYWIAD, LUDZIE).