Juniorzy młodsi Orła Myślenice najlepsi w turnieju halowym!

Miasto Sport 12 stycznia 2021 Wydanie 2/2021
Juniorzy młodsi Orła Myślenice najlepsi w turnieju halowym!
Fot. B.Ziółkowski

W turnieju PESMENPOL ORZEŁ CUP rozgrywanym w myślenickiej hali widowiskowo-sportowej wystąpiło osiem zespołów z różnych stron Małopolski, ale także Józefka Chorzów, reprezentująca województwo śląskie. Najlepsi w rozgrywkach okazali się jednak gospodarze – Orzeł Myślenice, pokonując w finale po rzutach karnych wspomnianą drużynę z Chorzowa.

Zanim spotkali się w finale, drużyny Orła i Józefki rywalizowały w jednej grupie eliminacyjnej i wówczas myśleniczanie wygrali 2:0 po golach Gromali i Łabędzkiego. Mecz jednak określony był przedwczesnym finałem, bowiem obie ekipy prezentowały najwyższy poziom w tych zawodach. Pozostałe zespoły dotrzymywały kroku, a najlepszym potwierdzeniem na wyrównany stan rywalizacji jest fakt, że w fazie pucharowej do wyłonienia zwycięzcy aż cztery razy potrzebne były serie rzutów karnych.

W rywalizacji o 7. miejsce Orawa Jabłonka przegrała 1:2 ze Skawinką Skawina, natomiast w meczu o 5. miejsce Tiger Hearts Academy z Krakowa zremisował z Biegoniczanką Nowy Sącz, a w serii rzutów karnych pierwsza pomyłka nastąpiła dopiero w siódmej serii. W półfinałach spotkali się Wiatr Ludźmierz i Józefka Chorzów oraz Orzeł Myślenice i Asy Zakopane. Wiatr choć prowadził po golu Jankowskiego, to Józefka wyrównała i lepiej wykonywała rzuty karne, awansując do finału, natomiast Orzeł bez problemu pokonał drużynę Zakopanego, wygrywając 5:0.

Zarówno mecz o brązowy medal jak i finał zakończyły się remisem i również tutaj oglądaliśmy rzuty karne. Ostatecznie ASY Zakopane wygrały 3:2 z Wiatrem Ludźmierz, a po bezbramkowym finale Orzeł Myślenice pokonał Józefkę Chorzów również w stosunku 3:2 po serii rzutów karnych.

Bramkarzem turnieju został Remigiusz Smurzyński z Józefki Chorzów, królem strzelców Bartłomiej Gromala z Orła Myślenice, a najlepszym zawodnikiem zawodów kapitan Orła Karol Łabędzki. Nagrody wręczali burmistrz Miasta i Gminy Myślenice Jarosław Szlachetka, radny Sejmiku Województwa Małopolskiego Robert Bylica oraz prezes Orła Myślenice Edward Łapa. To właśnie Województwo Małopolskie, Gmina Myślenice, spółka Sport Myślenice oraz PPN Myślenice były partnerami turnieju PESMENPOL ORZEŁ CUP.