Kiermasz wielkanocny - na pomoc Peru

Miasto 13 kwietnia 2021 Wydanie 14/2021
Kiermasz wielkanocny - na pomoc Peru

„To co robimy, jest tylko kroplą w oceanie. Jednak gdyby tej kropli zabrakło, ocean byłby o nią uboższy”. (św. Matka Teresa z Kalkuty)

Te słowa towarzyszyły nam w Niedzielę Palmową, podczas organizacji kiermaszu wielkanocnego, mającego na celu pomoc pani Kasi Jawor. Ta wspaniała Myśleniczanka jest misjonarką świecką pracującą w Peru.

Przygotowanie kwiatów, palm, ozdób wymaga bardzo dużo wysiłku, a jak wiemy obecna sytuacja epidemiologiczna nie sprzyja takim inicjatywom. Jednak zawsze znajdą się wspaniali ludzie, którzy dobrowolnie poświęcają swój czas, siły i talent, aby pomóc tym bardziej potrzebującym.

Za włączenia się do akcji dziękujemy przede wszystkim naszym wspaniałym uczniom i ich rodzicom oraz nauczycielom. Za zaangażowanie, troskę i niejednokrotnie zakup materiałów do przygotowania ozdób wielkanocnych. Tak jak w latach poprzednich swój wolny czas, pomimo wielu obowiązków, poświęciły nam również dziewczęta z ZSTE oraz I LO w Myślenicach.

Serdecznie dziękujemy pani Izabeli Leżańskiej, Teresie Dąbrowa, Karolinie Gaweł, Ani Mierzwie, Mai Oskwarek z Rodzicami, Kindze Fijał, Izabeli Skrzeczek, Gabrieli Łętocha, Sandrze Maczałaba, Urszuli Orzechowskiej, Amelii Karkosz, Joannie Maj, Zofii Grzesiak, Wiktorii Hudaszek, Jagodzie Rutka, Martynie Łętocha oraz naszemu księdzu proboszczowi Zdzisławowi Balonowi.

Jak zwykle, pomimo pandemii, nie zawiedli wspaniali mieszkańcy Myślenic. Dzięki ich ofiarności udało nam się uzbierać 2605,65 zł. Kwota ta została przeznaczona na pomoc potrzebującym w Peru.

Wydaje się jednak, że dużo wspanialszym wynikiem naszych działań jest uwrażliwienie dzieci i młodzieży na trudny los innych ludzi. Pokazanie, że razem możemy pomóc bardziej potrzebującym. Uświadomienie, że bardzo duże znaczenie ma każdy nasz gest i poświęcony czas. Wspaniałym jest również to, że są dorośli, którzy pomimo licznych obowiązków, potrafią poświęcić swój wolny czas dla dobra innych.

Za każdą pomoc serdecznie dziękujemy. Mamy nadzieję, że zebrane fundusze choć w małej części pomogą pani Kasi w pracy misyjnej na rzecz tych najbardziej potrzebujących Chrystusa. Dzięki takim akcjom duch misyjny ma szansę przeniknąć w serca dużej liczby dzieci i młodzieży. Przekonać je do powszechności Kościoła i potwierdzić ich bezinteresowność i trud podejmowany dla braci.

Jeszcze raz wszystkim MYŚLENICZANOM serdecznie dziękujemy!

Katechetki: Dorota Orzechowska SP 2 oraz Marcjanna Fijał ZSTE w Myślenicach.