Kolędowali aż miło

Kolędowali aż miło

O chórze Uniwersytetu Trzeciego Wieku pisaliśmy już na naszych łamach kilka razy przy okazji rozmaitych występów tej wokalnej formacji zainicjowanej prawie 7 lat temu przez Halinę Podmokły, zaś artystycznie ukierunkowanej przez Monikę Szymską.

Teraz okazja jest szczególna, bo w związku z koncertem kolęd jaki odbył się w styczniu w auli I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusz Kościuszki w Myślenicach doszło do międzypokoleniowego spotkania dwóch grup, nad którymi pieczę sprawuje Monika Szymska. Pierwsza to Chór UTW, druga to oczywiście zespół wokalny „Cantata”, w którym śpiewają uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Myślenicach. Ale nie tylko do występu tych połączonych sił chóralnych (występujących najpierw osobno, a potem razem) ograniczył się ten zapadający w pamięć muzyczny wieczór. Występowali również pianiści z PSM: Nadia Zawiska (z klasy Anny Kusińskiej- Gablankowskiej), Mariola Gubała i Małgorzata Cyrwus (klasa Marty Jabłońskiej) oraz Karol Pawlikowski (klasa Urszuli Domareckiej- Fikas). Jakby tego było mało, mieliśmy okazję również usłyszeć jak kolędy śpiewane są w różnych krajach, bo swoje interpretacje zaprezentowały poszczególne grupy językowe Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Jednym słowem był to wieczór doskonale wpisujący się w hasło Ignacego Krasickiego „Ucząc bawić, bawiąc uczyć”. Prawdopodobnie każdy uczestnik wyniósł coś dla siebie, choćby te frazy ze „Złotej Jerozolimy” Skaldów, które tak pięknie zaśpiewał chór UTW.

Rafał Podmokły Rafał Podmokły Autor artykułu

Dziennikarz, meloman, biblioman, kolekcjoner, chodząca encyklopedia sportu. Podobnie jak dobrą książkę lub płytę, ceni sobie interesującą rozmowę (SPORT, KULTURA, WYWIAD, LUDZIE).