Kolejne oczyszczacze dla przedszkoli

Kolejne oczyszczacze dla przedszkoli

27 oczyszczaczy powietrza dla samorządowych przedszkoli, oddziałów przedszkolnych i żłobka zakupił Urząd Miasta i Gminy w Myślenicach. Urządzenia kosztowały 30 tys. zł.

W ubiegłym tygodniu w urzędzie odbyła się na ten temat konferencja prasowa z udziałem burmistrza, wiceburmistrza i przedstawicielki firmy dostarczającej oczyszczacze.

Pierwsze oczyszczacze powietrza - 37 urządzeń za kwotę 50 tys. zł , w ramach walki z zapobieganiem i rozprzestrzenianiem się koronawirusa, a także by przeciwdziałać smogowi, Gmina Myślenice zakupiła w ubiegłym roku. Trafiły one do samorządowych przedszkoli, oddziałów przedszkolnych i żłobka. W tym roku dokonano kolejnego zakupu - 27 oczyszczaczy za kwotę 30 tys. zł. - W niespełna dwa lata w pełni zaopatrzyliśmy w oczyszczacze 17 z 25 gminnych jednostek przedszkolnych, w tym żłobek, pozostało 8 placówek, którym brakuje po jeszcze jednym urządzeniu. Zakładamy, że uda się je zakupić w najbliższym sezonie grzewczym - mówił podczas konferencji wiceburmistrz Mateusz Suder.

Po jednym oczyszczaczu potrzebują jeszcze myślenickie przedszkola samorządowe nr 1, 4, 6 i 8, przedszkola samorządowe w Bęczarce i Jaworniku oraz oddziały przedszkolne przy szkołach podstawowych w Krzyszkowicach i nr 4 w Myślenicach.

Anna Ostafin Anna Ostafin Autor artykułu

dziennikarka z pasją, ciekawa świata i ludzi, doświadczenie zdobywała w rozgłośni radiowej, portalach internetowych i wydawnictwach prasowych, absolwentka filologii polskiej (specjalność medialna).