Kolejne sukcesy

Sport 22 listopada 2022 Wydanie 44/2022
Kolejne sukcesy

Puchar Polski Młodzików I Kadetów w Sumo Oraz Ogólnopolski Turniej Grand Prix Dzieci w Sumo - Sobótka k. Wrocławia.

W dniach 18- 19 listopada w Sobótce k. Wrocławia odbyły się dwa turnieje ogólnopolskie w Sumo. Były to: Puchar Polski Młodzików i Kadetów, który był równocześnie pierwszą eliminacją do przyszłorocznych Mistrzostw Europy, oraz Grand Prix Dzieci. W sobotnim maratonie, który zakończył się późnym wieczorem uczestniczyło łącznie 435 zawodników – z tego 160 w grupie dzieci, 138 młodzików i 137 kadetów. Nasi zawodnicy również tym razem stanęli na wysokości zadania zdobywając pięć medali: trzy srebrne i dwa brązowe. Do pełni szczęścia zabrakło tylko złota. W grupie dzieci walczący w kat wagowej do 28 kg Malwina Niemiec i Jakub Tomera w kat. wagowej do 30 kg wywalczyli srebrne medale. Oboje wygrali po dwie walki i po jednej przegrali w finałach. Dobrze spisał się również Jakub Korbas, który zmienił kategorię wagową na 75kg i wywalczył srebrny medal przegrywając tylko w finale z rewelacją sobotnich zawodów – Antonim Czebaturą, który wywalczył trzy złote medale: w kat. do 67 kg, 75 kg i open. Kuba walczył również w kat. wagowej do 85 kg, w której także zdobył medal – tym razem brązowy. Należy dodać, że Korbas wygrał pięć walk, a w grupie eliminacyjnej jako jedyny w tych zawodach pokonał w/w Antoniego Czebaturę, z którym później jednak przegrał w finale. Drugą największą niespodziankę sprawił Kacper Bijan, który w grupie kadetów w kat wagowej do 55 kg wywalczył brązowy medal. Kacper wygrał 3 walki w grupie eliminacyjnej, a jednym z pokonanych był Karol Fedirko z Kwidzyna, który ma na koncie brązowy medal Mistrzostw Europy Młodzików.

Podczas uroczystego otwarcia zawodów Prezes Polskiego Związku Sumo Kewin Rozum wręczył Listy Gratulacyjne medalistom ostatnich Mistrzostw Europy w Estonii. Jednym z laureatów był nasz zawodnik Jakub Korbas zdobywca indywidualnie brązowego medalu na tych mistrzostwach i srebrnego w drużynie.

Sponsorem Głównym KS Dalin jest PKN Orlen.

Sekcję zapaśniczą i sumo sponsorują: Jarosław Bochenek – Seat Dynamica, Marta i Jan Sawiccy – JRD Sawiccy, Stanisław Bisztyga, Stefan Hołuj i Ludwik Starzak, którym serdecznie dziękujemy za pomoc.