Kolejni kandydaci na posłów na myślenickim rynku

Region 3 września 2019 Wydanie 32/2019
Kolejni kandydaci na posłów na myślenickim rynku

W środę 28 sierpnia na rynku w Myślenicach swoich kandydatów na posłów do Sejmu zaprezentowała Koalicja Obywatelska PO .N i PL Zieloni.

O mandat w Okręgu 12 ubiegać się będą: Adam Styczeń nr 4 na liście, Ewa Wincenciak–Walas (nr 9) oraz Tadeusz Żaba (nr 16).

Kandydatów KO zaprezentował Stanisław Bisztyga, a następnie oddał im głos. W swoich autoprezentacjach kładli nacisk na rolę bezpośredniego kontaktu z mieszkańcami, znajomość codziennych problemów ludzi oraz oświadczyli, że swoje dotychczasowe działania i doświadczenie, zdobyte na gruncie lokalnym, chcieliby, po ewentualnym zdobyciu mandatu posła, przełożyć i poszerzyć w działalności ogólnopolskiej. Wymieniali takie dziedziny działań, jak zdrowie i polityka państwa w stosunku do szpitali – Adan Styczeń, ekologia wody odprowadzenia ścieków i powietrza – Tadeusz Żaba, aktywność społeczna kobiet i młodzieży – Ewa Wincenciak. Kandydatka potwierdziła, że rzeczywiście od kilku miesięcy hoduje kury i dzięki temu uświadomiła sobie, jak żmudna jest praca rolnika. Kandydaci zachęcali do prowadzenia czystej kampanii wyborczej bez agresji i nienawiści.

Marek Stoszek