Kolejny, bardzo udany występ naszych muszkarzy

Sport 21 września 2021 Wydanie 36/2021
Kolejny, bardzo udany występ naszych muszkarzy

W niedzielę 12 września, na rzece Dunajec, od połączenia w Nowym Targu do mostu w Łopusznej, rozegrał się Puchar Nowej Huty w wędkarstwie muchowym – XII Memoriał im. Marka Jarzmika, baza i biuro mieściły się w gospodzie „U Jaśka” w Nowym Targu.

Zawody te zaliczane są do Karkowskiej Ligi Muchowej i Grand Prix Okręgu PZW Kraków, rozegrano je wg. zasad RAPR i ZOSW, zaliczanymi do punktacji były lipienie, brzany, brzanki, klenie i pstrągi tęczowe. Naturalnie wszystkie złowione i zmierzone ryby wróciły do rzeki. Wzięło w nich udział 18 zawodników z kół zrzeszonych w Okręgu, w tym dwuosobowa drużyna z Naszego Koła: Łukasz Ostafin i Marcin Słomka. Składały się z jednej, czterogodzinnej tury, od 9:30 do 13:30. Pogoda i stan wody dopisały, było ciepło i słonecznie, ze średnim stanem wody, która była bardzo czysta. Po otwarciu i losowaniu, zawodnicy w parach udali się na swe stanowiska, sędziowano sobie wzajemnie, dbając o dobrą kondycję złowionych ryb.

Rywalizacja była bardzo zacięta, lecz na poziomie i z doskonałą, przyjacielską atmosferą. Po zakończeniu zmagań komisja podliczyła wyniki, i tak w klasyfikacji indywidualnej zwycięzcą okazał się Łukasz Ostafin (Koło PZW Myślenice) – 20 ryb, 2 miejsce dla Marcina Słomki (Koło PZW Myślenice) – 12 ryb, na 3 miejscu uplasował się Marcin Pucułek (Koło PZW Nowa Huta I) – 7 ryb. Drużynowo zwycięską okazała PZW Nowa Huta I (R.Kocioł, M.Pucułek i G.Jarzmik), przed PZW Myślenice (Ł.Ostafin, M.Słomka) i Nową Hutą II (L.Kaczor, P.Tylek, J.Kurek). Złowiono łącznie ponad 80 ryb, a najdłuższa padła łupem Łukasza Ostafina – lipień – 40,0 cm.

Marcin SŁOMA Słomka