Kolory na fotografiach z całego świata

Kultura 27 listopada 2018 Wydanie 42/2018
Kolory na fotografiach z całego świata
I miejsce – Nedim Maden (Turcja)

Konkursy fotograficzne organizowane przez Stowarzyszenie Myślenickiej Grupy Fotograficznej mgFoto cieszą się popularnością nie tylko w naszym regionie, ani nawet kraju, ale coraz częściej do oceny jury trafiają prace z całego świata

Tematem jesiennego konkursu był „Jeden kolor”. Zmierzyło się z nim 85 autorów z 12 krajów takich jak Polska, Indie, Ukraina, Turcja Hiszpania, Malezja, Sri Lanka, Czechy, Australia, Iran, Bangladesz i Słowacja, którzy przesłali łącznie do oceny jury 204 fotografie.

Jury w składzie Piotr Borowicz, Arkadiusz Branicki, Arkadiusz Kikulski, Peppe També i Janusz Żołnierczyk za najlepsze uznali zdjęcie Nedima Madena z Turcji przedstawiające flamingi na tle zachodzącego słońca. Na tym nie koniec, bowiem jury przyznało mu również trzecią nagrodę.

Laureat urodził się w 1964 roku w Stambule. Przygodę z fotografią rozpoczął we wczesnym wieku za pomocą kamery otrzymanej w prezencie od ojca. Po pewnym czasie pasja zeszła na drugi plan, a młody wówczas Nedima Madena zajął sie szkołą, pracą zawodową, aby wrócić do fotografii po kilku latach. Powrót rozpoczął od ukończenia kursów fotograficznych na różnych poziomach. Zadowolony z efektów najpierw zaczął udostępniać zdjęcia w grupach na facebooku i brać udział w wielu krajowych i międzynarodowych konkursach, które przyniosły mu wiele nagród i możliwość dołączenia do wystaw. Dzisiaj fotografia to jego główna pasja i jak przyznaje sposób na życie.

Drugie miejsce zajął Sucheta Das (Indie) za pracę „Indian wrestler”, trzecie ponownie Nedim Maden, a wyróżnienia kolejno Nimai Chandra Ghosh (Indie) za pracę „Relax”, Sohel Pervez Haque (Bangladesz) za „Red Smile”, Roksana Bashyrova (Ukraina) za pracę „Green grass field background”.

Tematem kolejnego konkursu jest „Wolność”. Zdjęcia (max 3 szt.) dodajemy do albumu konkursowego na facebooku mgFoto lub przesyłamy mailem na adres konkursy@mgfoto.pl (jpeg, 1600p dłuższy bok, w treści maila imię, nazwisko, kraj, ew. tytuł zdjęcia) do godz. 22 do 31 grudnia.