Komputery z Krakowa do Bysiny

Komputery z Krakowa do Bysiny
Szkoła w Bysinie wzbogaciła się o komputerowy sprzęt nowszej generacji, montowany w dwóch pracowniach komputerowych oraz innych szkolnych pomieszczeniach. Fot. G. Kotecki

Ponad 30 komputerów za kwotę około 30 tys. zł otrzymał Zespół Placówek Oświatowych w Bysinie z Wyższej Szkoły Zarządzania i Bankowości w Krakowie. Jak podkreśla Grzegorz Kotecki, dyrektor ZPO, to dla jego szkoły bardzo duże wsparcie.

Krakowska uczelnia znana jest z tego, że wymieniając swój sprzęt na nowy, starszy przekazuje innym placówkom. Ponieważ Grzegorz Kotecki przed objęciem funkcji dyrektora ZPO w Bysinie jako pracownik ZSTE im. Mikołaja Reja w Myślenicach współpracował z WSZiB, to rektor uczelni prof. Włodzimierz Roszczynialski postanowił darować komputery właśnie jego szkole. - Nie jest to nowy sprzęt, ale nowszy od tego, który obecnie posiadamy. Szkolne komputery mają już kilkanaście lat, a te uczelniane zaledwie kilka. Mojej placówki nie stać by było na zakup nowego sprzętu, dlatego tym bardziej doceniam gest rektora krakowskiej uczelni - mówi Grzegorz Kotecki.

W komputery z dostępem do Internetu wyposażone zostaną dwie szkolne pracownie komputerowe. Reszta trafi do sal lekcyjnych, pokoju nauczycielskiego i biblioteki. Dzięki temu nauczyciele będą mogli urozmaicać uczniom lekcje m.in. poprzez filmowe projekcje. Poza tym, zmiana ta ma ułatwić szkole wdrożenie dziennika elektronicznego oraz stworzenie i rozwój szkolnej strony internetowej.

Sami damy radę!

Montaż komputerowego sprzętu w pracowniach już się rozpoczął. Co ciekawe, pracownicy szkoły sami zajęli się tym zadaniem. - Nie chciałem zatrudniać firmy zewnętrznej, a tym samym obciążać szkolnego budżetu. Połączenie internetowe w pracowniach jest, więc wystarczy tylko umiejscowić komputery - wyjaśnia dyrektor. Dłużej potrwa natomiast montaż w pozostałych pomieszczeniach, którym z racji potrzeby podłączenia sieci internetowej zajmą się już specjaliści. Komputery w każdym z zaplanowanych miejsc mają pojawić się najpóźniej po okresie ferii zimowych.

Nasz rozmówca dodaje, że wiadomość o cennym prezencie z Krakowa szybko dotarła do dyrektorów innych szkół z naszej gminy, którzy kontaktują się z nim i pytają o szansę na komputery z WSZiB dla ich placówek. - Obiecałem, że przy okazji spotkania z prof. Włodzimierzem Roszczynialskim zapytam go o to.

Już dziś dyrektor ma podpisać z nim umowę przekazania komputerów. Wcześniej, 19 września strony podpisały protokół.

Przypomnijmy, że Grzegorz Kotecki funkcję dyrektora ZPO w Bysinie pełni od września. Nawiązanie współpracy z uczelnią z Krakowa to jedno z jego pierwszych działań podejmowanych na nowym stanowisku.

Anna Ostafin Anna Ostafin Autor artykułu

dziennikarka z pasją, ciekawa świata i ludzi, doświadczenie zdobywała w rozgłośni radiowej, portalach internetowych i wydawnictwach prasowych, absolwentka filologii polskiej (specjalność medialna).