Komunikat MGOPS

Gmina 13 października 2020 Wydanie 38/2020
Komunikat MGOPS

Drodzy Państwo,

W związku z obecną sytuacją pandemiczną i wprowadzonymi zaostrzeniami w przestrzeni publicznej zwracamy się do Państwa o pomoc dla naszych seniorów. W pierwszej kolejności zwracamy się z prośbą do rodzin oraz sąsiadów osób starszych.

Zwróćmy uwagę czy w naszym najbliższym otoczeniu nie ma osób, którym można byłoby pomóc, bowiem nie wszyscy otwarcie o tę pomoc proszą. Pomóżmy seniorom w kwestiach zakupów czy wyprowadzenia psa tak, aby poprzez ścisłe przestrzeganie zasad sanitarnych i jednoczesne udzielanie pomocy osobom starszym doprowadzić do ograniczenia ryzyka kontaktów.

Osoby starsze należą do grupy osób szczególnie zagrożonej zakażeniem ze względu na wiek, stan zdrowia i inne okoliczności, które powodują obniżenie odporności. Nie bądźmy obojętni.

Dla osób samotnych, które nie mogą liczyć na pomoc rodziny bądź sąsiadów uruchomiliśmy numer telefonu, pod który mogą zadzwonić i zgłosić swoje potrzeby.

My z ramienia Ośrodka Pomocy Społecznej będziemy monitorować sytuację na terenie Gminy i oczywiście reagować w miarę istniejących potrzeb.

Wzrastająca liczbą chorych w naszym regionie to sytuacja trudna, z którą musimy mierzyć się wszyscy w tym również nasi wspaniali wolontariusze. Wielu z nich jest obecnie na kwarantannie i sami potrzebują pomocy.

Z tego miejsca chcielibyśmy zaapelować do lokalnego społeczeństwa. Jeśli ktoś z Państwa chciałby wesprzeć nasze działania w ramach wolontariatu bardzo prosimy o kontakt z Miejsko – Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Myślenicach po numerem telefonu 574 555 377.

Telefon czynny będzie od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 19:00.

Marta Łaszczyk-Lichoń / MGOPS Myślenice