Koncert Agaty Ślazyk

Koncert Agaty Ślazyk
Koncert Agaty Ślazyk

W Muzeum Regionalnym „Dom Grecki” 24 października odbył się rewelacyjny koncert Agaty Ślazyk promujący jej płytę „NIE DAJ SIĘ ZJEŚĆ”. Piosenkarka wystąpiła z towarzyszeniem Tomasza Kmiecika - kompozytora, muzyka, pianisty Piwnicy pod Baranami

Artystkę związaną na co dzień z zespołem Piwnicy pod Baranami przedstawiła dyrektor Muzeum Bożena Kobiałka. Swój ekspresyjny recital rozpoczęła od blisko rockowym klimatom utworów „Żywię się marzeniami” i „Wszystko co mam”. – Może spodziewaliście się poważnej piosenki „Piwnicy”, którą niezmiernie cenię, ale moja muzyka i ta płyta jest bliżej świata balladowo-folkowo- rockowego – zwierzyła się publiczności.

Kolejne jej utwory były już bliższe liryczno-poetyckiemu klimatowi, którym towarzyszył nastrojowy akompaniament fortepianu Tomasza Kmiecika, także do tekstów krakowskiej poetki Elżbiety Słonimskiej. Piosenki „Znów za długo spałam”, „To daje mi pewność”, „Z sercem na dłoni” dzięki głosom słuchaczy znalazły się na szczycie Alternatywnej Listy Przebojów Radia Kraków. Pobudzający wyobraźnię recital Agaty Ślazyk był kapitalną zapowiedzią kolejnych występów artystów i piosenkarzy legendarnej krakowskiej „Piwnicy pod Baranami”, których będziemy mogli posłuchać podczas kolejnych nostalgicznych wieczorów muzycznych w „Domu Greckim”.

Stanisław Cichoń Stanisław Cichoń Autor artykułu

Jeden z założycieli Gazety Myślenickiej. W latach 2003-2014 pełnił funkcję redaktora naczelnego. Był człowiekiem zarażającym nie tylko uśmiechem i entuzjazmem, ale i swoją pasją do rodziny, przyrody, edukacji, sportu i życia. Zmarł w nocy z 22 na 23 listopada 2014 roku.