Koniec pucharowej przygody

Sport 26 listopada 2019 Wydanie 44/2019
Koniec pucharowej przygody
Fot. arch. klubu

Na 1/16 finału Pucharu Polski zakończyły rywalizację piłkarki nożne Respektu Myślenice. Podopieczne Przemysława Senderskiego uległy na wyjeździe Bielawiance Bielawa 0:2 i odpadły z dalszej rywalizacji.

Niemniej samo znalezienie się w gronie 32 najlepszych ekip w kraju jest sukcesem futbolowej wizytówki Myślenic, zwłaszcza że w Bielawie zespół nie mógł wystąpić w optymalnym składzie. Respekt na pucharowej przygodzie też nieźle zarobił, bo w tym sezonie PZPN płaci drużynom z udział w każdym etapie szczebla centralnego.

Nie oznacza to jednak, że to koniec emocji związanych ze sportową rywalizacją myślenickiego teamu w tym roku. W najbliższą sobotę 30 listopada w hali widowiskowo-sportowej w Myślenicach odbędzie się finałowy turniej futsalowego Pucharu Polski, w którym oprócz Respektu zagrają AZS AGH Kraków, Staszkówka Jelna (obrońca trofeum) i Wanda Kraków. Początek zmagań o godzinie 11.30.

Juniorki Respektu 6 grudnia rozpoczną rywalizację w finałowym turnieju mistrzostw Polski U-18 w futsalu. Turniej odbędzie się w Chcianowie, a grupowymi rywalami Respektu będą: ROW Rybnik, Ślęza Wrocław i AZS UW Warszawa.

Paweł Panuś