Koniec sezonu 2020 trialowców z Biotop Trial Team, podsumowanie sezonu

Sport 20 października 2020 Wydanie 39/2020

Szalony sezon startów 2020 dla myślenickich zawodników BIOTOP Trial Team dobiegł końca. Odwołany Puchar i Mistrzostwa Świata oraz Mistrzostwa Europy zamieszały w kalendarzu startów.

Uprzykrzająca życie nam wszystkim pandemia spowodowała zastój w pierwszej połowie roku i kumulację startów w drugiej. Nasz eksportowy zawodnik Dawid Wacławczyk pomimo zmęczenia intensywną końcówką

sezonu w myśl zasady mówiącej że żaden trening nie da tyle co kolejne odcinki przejechane na zawodach wystartował 3 października w imprezie definitywnie kończącej sezon 2020, III Rundzie Pucharu Czech rozgrywanych w Czeskich Budziejowicach.

Pomimo wielu obostrzeń na starcie stanęło 87 zawodników reprezentujących naszych południowych sąsiadów. Ostatnie starty spowodowały wczucie się w rytm zawodów, jazdę bez stresu we własnym tempie dodając pewności siebie i swoje umiejętności. Już po pierwszej pętli Dawid udowodnił że jest w czołówce zawodników ubiegających się o podium. Kolejne przejazdy tylko budowały przewagę nad pozostałymi zawodnikami jednak kilka drobnych błędów spowodowało że do pierwszego miejsca zabrakło niewiele. W końcowym rozrachunku Dawid Wacławczyk zajął 2 lokatę w Pucharze Czech co bardzo cieszy i jest miłym ukoronowaniem sezonu 2020.

Dzięki sponsorowi głównemu PKN ORLEN udało się zaliczyć 12 startów w Polsce, Czechach i na Słowacji. Reprezentujący nas zawodnicy Dawid Wacławczyk, Jarosław Byrski, Kacper Stachura, Bruno Sumiński stali 10 razy na podium. Dawid Wacławczyk wywalczył tytuł V-ce Mistrza Polski oraz był 2 w Pucharze Polski jak również wskakiwał na podium Pucharu Czech i Słowacji a Kacper Stachura wywalczył tytuł Mistrza Polski w kat. Junior i uplasował się na 2 miejscu Pucharu Polski w swojej kategorii. Dzięki szkółce Trials Up którą prowadzi Dawid w niedługim czasie dołączy do nas narybek młodych zawodników. Razem z Fundacją ORLEN promowaliśmy polskie produkty oraz wpisaliśmy się w charytatywną akcję SMYK FEST. Za sukces możemy również zaliczyć organizację I Rundy Pucharu Polski ORLEN Biotop Trial Cup 4 gdzie wśród wielu startujących mogliśmy gościć zawodników z pierwszej 5 rankingu UCI a Myślenice ponownie stały się punktem rozpoznawalnym wśród światowych trialowców. W tym miejscu nie można zapomnieć o dużym wsparciu Miasta i Gminy Myślenice oraz Pana Burmistrza Jarosława Szlachetki w organizacje tej imprezy.

Mamy nadzieję że w sezonie 2021 COVID-19 będzie już tylko niemiłym wspomnieniem co umożliwi realizować ambitne plany startowe i organizacyjne.