Konwencja Jarosława Szlachetki

Konwencja Jarosława Szlachetki

W czwartek 15 lutego odbyła się konwencja wyborcza obecnego burmistrza Myślenic, który będzie się ubiegał o reelekcję. Jarosław Szlachetka zapewnił, że nie brakuje mu energii i chęci do pracy, a zadań przed nim dużo, gdyż dzięki jego staraniom nasza gmina uzyskała rekordowe środki zewnętrzne na modernizację infrastruktury komunalnej. Wybory już 7 kwietnia.

W tym roku w budżecie gminy Myślenice zaplanowano rekordowe 60 milionów zł na inwestycje, głównie na modernizację dróg, rozbudowę kanalizacji oraz kontynuowanie modernizacji i rozbudowy budynków oświatowych i obiektów sportowych.

- Pięć lat temu decyzja o kandydowaniu na burmistrza Myślenic zrodziła się w sercu i dzisiaj też zacznę od niego. Pragnę wszystkim z serca podziękować za dotychczas okazywane zaufanie i wsparcie, które były siłą napędową do realizacji mojej służby dla mieszkańców miasta i gminy Myślenice. Dzisiaj ponownie stoimy przed ważną decyzją dotyczącą przyszłości naszej wspólnoty samorządowej, dlatego chcę Państwa prosić o dalsze zaufanie i wsparcie, aby móc kontynuować rozpoczętą pracę jako gospodarz gminy Myślenice – powiedział w czasie konwencji Jarosław Szlachetka.

W konwencji, obok kandydata na burmistrza uczestniczyła również jego „drużyna”, czyli kandydaci na radnych Rady Miejskiej w Myślenicach, z listy KWW Jarosława Szlachetki. Są wśród nich dotychczasowi radni z klubu PiS, którzy popierali obecnego burmistrza w mijającej kadencji, ale również ludzie, którzy wcześniej nie uczestniczyli w życiu politycznym naszej gminy, za to są dobrze znani w swoich środowiskach z działalności społecznej. Wraz z nimi chce realizować „Plan dla Myślenic” w kolejnej kadencji.

- Jako burmistrz, konsekwentnie realizując „Plan dla Myślenic” udowodniłem, że jestem wiarygodny, uczciwy i nastawiony na działanie na rzecz dobra wspólnego. Dzisiaj Myślenice są miejscem dobrym do życia. W Małopolsce jesteśmy liderem w podejmowanych działaniach na rzecz czystego powietrza, zadbaliśmy o poprawę bezpieczeństwa na drogach. Wraz z zespołem współpracowników podęliśmy się modernizacji bazy edukacyjnej, rozbudowy infrastruktury wodno-kanalizacyjnej, dla mieszkańców zapewniliśmy komunikację miejską i podmiejską oraz przywróciliśmy komunikację autobusową pomiędzy Myślenicami a Krakowem, zmodernizowaliśmy stare, energochłonne oświetlenie uliczne. Mamy zaplanowane kolejne inwestycje do realizacji jak choćby rozbudowę żłobka samorządowego, remont stadionu miejskiego na Zarabiu czy rozbudowę i modernizację oczyszczalni ścieków w Myślenicach. O kolejnych propozycjach programowych będę informować już niebawem – dodał Jarosław Szlachetka.

Swoje poparcie dla kandydatury Jarosława Szlachetki wyrazili także parlamentarzyści, w tym posłowie Władysław Kurowski i Łukasz Kmita oraz samorządowcy, radny sejmiku województwa małopolskiego Robert Bylica i wójt gminy Raciechowice Wacław Żarski, którzy wystąpili w czasie konwencji przedstawiając kandydata, jako sprawdzonego menadżera, który jest gotów dalej pracować dla mieszkańców gminy Myślenice.

Jarosław Szlachetka, w czasie konwencji, wyjaśnił także dlaczego w tych wyborach bierze udział pod szyldem własnego komitetu wyborczego.

- Dlaczego nie kandyduje na burmistrza Myślenic pod szyldem PiS? Ponieważ zarejestrowany Komitet Wyborczy Wyborców Jarosława Szlachetki z kandydatami do rady miejskiej tworzą w większości społecznicy, lokalni liderzy oraz sprawdzeni samorządowcy. Przez ostatnie pięć lat mojej pracy w samorządzie byłem otwarty na dialog z różnymi środowiskami działając na rzecz lokalnej społeczności ponad podziałami. Oprócz poparcia przez Prawo i Sprawiedliwość mojej starań o reelekcję, zarówno moją osobę jak i kandydatów wspierają różne organizacje pozarządowe, stowarzyszenia czy środowiska prawicowe. W wyborach samorządowych oddajemy głos na konkretne osoby, których praca i zaangażowanie w życie lokalnych społeczności buduje do nich nasze zaufanie.

Witold Rozwadowski Witold Rozwadowski Autor artykułu

Prezes MARG Sp. z o.o. Redaktor naczelny. Przez wiele lat pracował w Urzędzie Miasta i Gminy w Myślenicach, Wcześniej w latach 1999-2003 pełnił funkcję redaktora naczelnego Gazety Myślenickiej. (SAMORZĄD)